Máte jednopokojový byt? Vkusně do něj všechno vměstnejte

Mnoho lidí žije v nějakém svém bytečku, který má buďto v pronájmu, nebo koupený. Ovšem v současné době, kdy je velice těžké dostat hypotéku, si většina lidí byt nejspíš pronajímá. Cenově dnes vyjdou mnohem výhodněji hlavně větší byty, ale pokud žijete sami, pak vám jednoznačně stačí i nějaký drobný byt – třeba jenom klasický 1+kk. Jak do něj ale všechno vměstnat?

Pokud máte klasický jednopokojový byt, pak se většinou ptáte sami sebe, jak do něj můžete všechno vměstnat. Jde to však opravdu efektivně a vkusně. Všechno je to vlastně otázka buď malování, nebo dobrého rozdělení jednotlivých koutů pokoje. Se vším vám však nyní poradíme.

Do takového jednopokojového bytu, v němž máte obvykle oddělenou místnost jenom tehdy, kdy se jedná o toaletu nebo o koupelnu či o předsíň, musíte vměstnat nejen kuchyň, ale také ložnici, jídelnu a mnohdy i obývací pokoj. Mnoho lidí si myslí, že to rozhodně nejde, ale jde to. A jak?

Barvy pomůžou!

Celou místnost si zkuste rozvrhnout tak, aby se vám do ní vlezlo vše potřebné. Ke kuchyňskému pultu se nebojte hned vměstnat i stolík, kde budete i jíst. Většinou stačí barový pultík a jedna nebo dvě barové židle. Tuto místnost si vymalujte jinou barvičkou – klidně na bílo, ale nějak barevně si ji označte. Slaďte si ji třeba do bílo černé barvy.

Potom přejděme k důležité ložnici. Většinou je ložnice jen postel v rohu, na které se bezvadně spí, protože polštáře nám díky okolním stěnám nevypadávají z postele. Tu si slaďte taky do jiné barvy. Pokud byste všechno měli pouze do jedné barvy, stereotypní barevnost by vás začala zanedlouho nudit. Navíc díky barvám se vám místnost opticky zvětší, protože vám budou dávat pocit, že to není jedna místnost, ale hned několik místností.

A jak dál?

Stejně tak to udělejte s dalšími kouty ve svém bytě. Všechny zkuste sladit do trochu jiné barvy, nebojte se kontrastů. Pokud by vám však toto barevné oddělování vadilo, zkuste si jednotlivé kouty rozdělit zatahovacími stěnami či jinými podobnými možnostmi.