Jak si užít dovolenou v Beskydech

dovolenou v Beskydech

Chystáte se na dovolenou do Beskyd? Skvělý nápad! Pokud toužíte po klidu, pokoji a po chvilce oddechu, Beskydy jsou pro tento účel naprosto dokonalé. V současné době je navíc moře už méně atraktivní jako v minulosti, lidé začínají navštěvovat jednotlivé kouty České republiky. Uvědomili si totiž, že klid a pohodu jim dopřeje zejména příroda, nejen šumící moře a palmy vlající do větru. Pokud jste zvolili dovolenou v Beskydech, udělali jste opravdu dobře. Poradíme vám, jak si ji pořádně užít.

Každá dovolená by měla být samozřejmě odpočinková, na druhou stranu by se mělo jednat o zážitkovou dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat. Když jste jeli do zahraničí, pamatovali jste si zejména dlouhé večery a dlouhé dny, během nichž jste jen leželi u bazénu nebo u moře. Dovolená by měla být však o něčem jiném, nemyslíte? Ostatně to vám bude během dovolené v Beskydech dopřáno.

Dovolená v přírodě

Dovolenou v Beskydech lze označit za dovolenou v příroda. Krása beskydské přírody je známá široko, daleko, proto se o ní přesvědčte sami. Na denním seznamu věcí, které byste měli stihnout udělat, by jednoznačně měl být výšlap na Lysou horu, což je dnes nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Lysá hora je nádherná sama o sobě, ale výhled, který nabízí ze svého vrcholu, je ještě krásnější. Ostatně, přesvědčte se sami.

Kromě Lysé hory je krásná také Medvědí skála, Bučasí vodopády nebo Satinské vodopády, které jsou označovány za klenot Lysé hory, a to proto, že ne všichni Satinské vodopády najdou či objeví.

Odpočiňte si ve wellness

Jak jsme zmínili, dovolená by měla být především o odpočinku. Ten si dopřejete ve wellness v Rekreačním centru Sepetná, kde je možnost ubytovat se. Ubytovat se můžete nejen v hotelu, ale také v penzionu, v chatě nebo v bungalovech. Wellness však není jediné lákadlo do tohoto centra. Lákadlem je také fenomenální restaurace, kde se pořádně nadlábnete po dlouhém turistickém dni.dovolenou v Beskydech