Dovolená za pár kaček? Vše začíná u nákupu letenek

Mnozí lidé si dovolenou pojí s nelidským utrácením. Dokonce někteří lidé si neberou žádné servítky, nemají svědomí, neuvědomují si, co jim utrácení může způsobit, ale zkrátka utrácí hlava, nehlava, když jsou mimo Českou republiku. V současné době je však velký risk utratit na dovolené vše, co máme našetřené. Sice se na dovolenou nedostaneme často, ale to neznamená, že nás věčné utrácení na dovolené dovede až k půjčkám. Pokud chcete mít dovolenou za pár kaček, víme, jak toho docílit.

Na internetu najdete hromadu tipů, jak ušetřit na dovolené. Mnohé portály doporučují, abyste si vybrali destinaci s levnými náklady, jiní jsou zase toho názoru, že byste měli hledat takové destinace, kam si peníze můžete směnit za hubičku. My doporučujeme jedno – rozhodujte se dle levných letenek.

Je sice skvělé, že se vydáte do země, která je známá tím, že má nízké náklady, ale uvědomte si jedno – do takových zemí jsou často velmi drahé letenky. Začněte tedy s šetřením už při nákupu letenek.

Sledujte akční nabídky

Nejeden portál se zaměřuje na akční nabídky letenek. Nad takovými portály nekruťte hlavou, naopak – ty mějte neustále pod dohledem. Často se tam totiž objeví skvělé akční letenky za pár stovek, kterých by bylo škoda nevyužít.

Kam lze odcestovat za pakatel?

Pokud nemáte čas na hledání akčních letenek, přinášíme vám pár tipů, a sice tipy na levné letenky do mnoha zajímavých a krásných destinací. Například v současné době je možné odcestovat levně třeba do Belgie. Přímé lety do Bruselu začínají na 250 korunách za osobu, což je doslova pakatel. Místo toho, abyste šli s kamarády do kina, můžete se vydat do Bruselu.

Levné jsou nyní také lety do Francie, které startují na 270 korunách. Francie je však drahá destinace, rozmyslete se dobře, jestli sem zamíříte. Za 265 korun se můžete dostat do Nizozemska, když si stovku připlatíte, dostanete do Itálie či Izraele.