Kde se nachází nejslavnější filmová místa?

Filmy jsou poměrně oblíbené. Pokud venku prší, obvykle si zajdeme do kina, protože tam vždycky dávají něco, co nás doslova nadchne a na co se rozhodneme jít. Nicméně na řadu filmů si raději počkáme, až budou ke stažení, protože se nám zkrátka nechce utrácet dvě stě za jeden lístek do kina plus popcorn.

Každopádně jestliže však některý film vidíme už poněkolikáté, většinou se zaměřujeme na detaily a chyby, kterých se filmaři dopustili. Sledujeme špatné kostýmy, vidíme ne příliš profesionálně udělané make-upy, sledujeme, jak kostyméři přehlédli chybu. Častokrát si navíc všímáme i efektů, které jsou udělány pomocí počítače. V mnoha případech jsou bohužel tak zřetelné, že to diváka odradí a mnohdy donutí k tomu, že film vypne a rozhodne se na něj dále nedívat.

Když se však díváme na filmy, které mají v sobě obsažené nejrůznější pláže nebo zajímavá místa, začneme se na internetu dívat po více informacích. Zajímá nás, kde se co natáčelo, abychom na takové místo mohli také zajet. Jenže poté zjistíme, že je to zase jenom otázka efektů. V poslední době začali filmaři upravovat i taková místa, která nepotřebují úpravu – třeba takové Thajsko. Zdejší místa jsou filmaři nejvíce navštěvovaná, jen v každém filmu narazíte na Thajsko trochu v jiné podobě.

Proč právě Thajsko?

Thajsko je oblíbené hlavně proto, že zde najdete místa jako z pohádky. Je to hotový ráj pro filmaře, protože přesně tak si představují ideální místo pro svůj film. Najdou zde idylické pláže, také je nemine exotická džungle, navíc je tu dostupnost slonů, s nimiž se dá hezky spolupracovat. Navíc právě Thajsko nabízí poměrně nízké náklady na natáčení, a tak to dokonce vyjde i poměrně levně.

V jakých filmech hraje Thajsko svou roli?

Existuje hned několik filmů, v nichž Thajsko dělalo kulisu. Mezi nejznámější filmy, které se zde natáčely, patří hlavně klasická bondovka z devadesátých let – Muž se zlatou braní. Svou roli si zde zahrál i lamač ženských srdcí Leonardo DiCaprio ve filmu Pláž. Ženy mohou poznat zdejší pláže hlavně díky filmu Bridget Jones: S rozumem v koncích.