Umíchejte si likéry z lesních plodů a podpořte vaši krásu

Každé ráno je tím nejlepším startem dne, proto je nutné, aby byla tato část dne vážně kvalitní. Ráno proto dbejme na kvalitní snídani, která je nejlépe složena z vajíček a zeleniny a také z vody s citronem, která nás dokonale nastartuje na nový den a nažhaví naši imunitu, která bude tak mnohem odolnější vůči vlivům kolem nás. Je však nutné poznamenat, že pokud si nestíháme připravit nějakou skvělou snídani, pak jsou na řadě smoothie či nejrůznější likéry z ovoce, které jsou blahodárné nejen pro naše tělo a zdraví, ale také podtrhují naši krásu.

Mnoho žen má problém například s vypadáváním řas nebo také s vypadáváním vlasů. Mnohým třeba špatně rostou nehty nebo se často tvoří koutky u úst. To všechno je však důkazem toho, že málo jíte ovoce a zeleninu. Právě nedostatek vitaminů způsobuje, že se vám toto děje. Proto se soustřeďte na pití nejen smoothie po ránu, ale také si umíchejte během dne takové likéry, které jsou nejen chutné, ale také jsou pro tělo prospěšné.

Z jakých lesních plodů připravit něco báječného?

Například šípky jsou ideální přísada do takového likéru, který je doslova nabitý zdravím. Šípky se řadí k těm nejzdravějším plodům, které v lese najdete, jen je mnoho lidí nejí, jelikož neví, jak je připravit. Zkuste to proto takto. Rozmixujte je, zalijte je litrem a půl hnědého rumu a přidejte čtvrt kila cukru a také pomerančovou kůru a skořici dle chuti. Po čtrnácti dnech přefiltrujte a podávejte. Šípky jsou ideální hlavně kvůli tomu, že jsou bohaté na vitamin C, a tak hravě zatočíte s vypadáváním vlasů či s vypadáváním řas.

Pomocí lesních plodů navíc zamezíte i nachlazení. Například takové bezinky jsou skvělé proti nachlazení a navíc snižují cukr v krvi. Trnky brání proti nadýmání, hloh prospívá srdci – doslova ho omlazuje. Ostružiny posilují imunitní systém, jeřabiny jsou silným antioxidantem a nesou v sobě velice velkou zásobárnu vitaminu C.