Pronikněte i vy do světa rumu!

Dnes se dá podnikat skutečně ve všem. Nejčastěji se podniká v oblasti gastronomie, ale taky se mnoho mužů žene do světa strojírenství, protože právě strojírenství je tahoun naší ekonomiky. Pokud však chcete podnikat v něčem ojedinělém, zkuste podnikat s alkoholem. Je to sice trochu riskantnější podnikání, ale na druhou stranu je to taky velký byznys, díky kterému můžete dobře zbohatnout.

Mnoho lidí si myslí, že obchodování s alkoholem je jenom pro muže, ale není to tak. Obchodování s alkoholem je záležitost i žen, i když se tomu jenom těžko věří. Důkazem je však jedna dáma, která je označována za královnu rumu. Dámy a pánové, seznamte se s Joy Spence!

První master-blenderka rumu!

Tato velice sympatická dáma se narodila na Jamajce, ale až v daleké Anglii získala doktorát, a to konkrétně z analytické chemie. Jenže v tomto oboru ji nebavilo pracovat, rozhodla se proto změnit svůj život a stala se první ženou – master blenderkou rumu na světě! Je tedy důkazem, že svět alkoholu není jenom pro muže, i když hlavními zákazníky jsou většinou pánové.

Ženy, nebojte se a pronikněte do tohoto světa i vy!

Joy Spence je taky jedna z žen, která se snaží o to, aby se ženy více angažovaly do podnikání. Podnikání už dávno není jenom pro muže. Je třeba proniknout do tohoto světa, ženy by se ho neměly bát. Už vůbec by se neměly bát světa alkoholu, světa rumu.

Jak se Joy Spence dostala k rumu?

Tato žena měla k rumu samozřejmě vždycky blízko – stejně jako každý Jamajčan. Jednás e přece o jejich národní dědictví. Pro každého Jamajčana je podle slov Joy pocta pracovat v tomto průmyslu.

Joy je jedním z příkladů, který ukazuje, že ať už směřujete ve svém životě původně kamkoliv, mnohdy s vámi život nemusí souhlasit. Když nesouhlasí, otočí vás k nějaké jiné profesi, do níž se zamilujete, protože je vám daná profese zkrátka souzená.