Proč je důležitá takzvaná udržitelná móda?

Módní svět se neustále mění. Pokud se zajímáte o módu, pravděpodobně jste si všimli jistých změn, k nimž v uplynulých měsících došlo. Kromě toho, že se změnily aktuální trendy, se také změnila popularita jednotlivých kousků oblečení. K více vyzdvihovaným a podporovaným značkám patří ty, které se zaměřují na udržitelnou módu, která je šetrnější k planetě. Nefunguje to jako velké řetězce, které vyrábí kousky oblečení dnes a denně jako na běžícím páse a znečišťují tak ve velkém naše životní prostředí.  

Právě z důvodu dlouhodobého šetření přírody je udržitelná módy důležitá. I když jsou kousky z udržitelné módy krapet dražší, jsou na druhou stranu kvalitnější. A navíc se tím pádem vyhnete přeplněným skříním, tudíž i řešení otázky, co si dnes na sebe vezmu.  

Ročně se vyprodukují stovky miliard oblečení 

Možná si říkáte, že módní průmysl neškodí planetě ve velkém, ale není tomu tak. To ostatně prokazují i statistiky, které ukazují na to, že ročně se vyprodukují stovky miliard oblečení. To ale nemluvíme o těch miliardách vyrobeného oblečení, které jsou vyřazené z důvodu nesedících rozměrů nebo z jiných důvodů. Vyřazené oblečení končí ve spalovnách nebo na skládkách. Pokud se nezačneme zaměřovat na udržitelnou módu, produkce se do dalších deseti let zvýší rovnou o dvě třetiny, a to bude mít na naši planetu opravdu neblahý dopad.  

Za poslední dekádu se počet vyrobeného oblečení zdvojnásobil. Důvodem toho bylo neustálé kupování oblečení, kterého jsme si za poslední roky koupili několik tun.  

Už žádné plýtvání 

Pokud si budete nadále kupovat kousky z velkoobchodních řetězců, nedivte se tomu, když vám kousky dlouho nevydrží a když dané kousky budete muset zanedlouho vyhodit. Bojujte proti plýtvání tím, že budete investovat do udržitelné módy, která je kvalitnější a šetrnější k přírodě, kterou je třeba chránit, aby tu byla i pro další generace.