Jak správně vybrat postel

Každý den se člověk těší na jediné – až zase ulehne do postele. Jenže aby se mu dostalo toho pravého odpočinku, musí uléhat do té správné postele, která mu bude pohodlná a která zároveň bude do ložnice perfektně zapadat. V současné době je nabídka postelí opravdu velice atraktivní a opravdu velká, což má za následek jediné – člověk si není jistý tím, jaká postel je pro něj ta pravá. Pojďme si proto říct, jak správnou postel vybrat, abychom koupě za pár dní nelitovali. Přece jen to není krátkodobá a levná záležitost.  

Hlavně, ať vyhovují rozměry postele 

Klíčové je především to, aby vyhovovali rozměry postele. Než tedy objednáte nebo koupíte postel, informujte se o jejích rozměrech a zjistěte si, jak velkou postel sami potřebujete. Obecně najdete postele velké od 80×200 metrů do 180×200 metrů. Menší jednolůžkové se volí většinou do dětských pokojů nebo do pokojů pro hosty, větší se zase volí spíše do ložnic.  

Postel musí mít správnou výšku 

Při výběru postele se zajímejte také o správnou výšku tohoto kusu nábytku. Výška postele je pravděpodobně nejdůležitějším parametrem. Podílí se na tom, jestli se vám bude ráno vstávat dobře nebo naopak.  

Nejčastější výškou postele bývá padesát centimetrů na bočnicích. Vybírat byste však měli podle věku člověka. Klidně to může být i o patnáct centimetrů výš. Určitě i u vás platí pravidlo, že raději vstáváte z vyšší postele než z nižší. Obecně však platí, že postel by neměla být nižší než třicet centimetrů.  

Jak je na tom konstrukce postele? 

Abyste nemuseli kupovat postel za pár dní znovu, je důležité informovat se o tom, z jakého materiálu je postel vyrobená čili jakou konstrukci postel má. Abyste se nemuseli bát toho, že se vám postel rozpadne, doporučujeme vsadit na robustní, pevné konstrukce, které jsou stabilní.