Jak snadno a rychle odstranit tapety

Je vaše domácnost plná tapet? V minulosti byly tapety velkým trendem ve světě bydlení, proto se nemůžete divit velkému množství tapet, které sídlí třeba v domečku po babičce. Dnes jsou tapety opět v módě, ale moderní jsou krapet jiné vzory a barvy, než jaké byly moderní před lety. Jestliže se chcete tapet zbavit, je důležité si na to udělat čas. Nemusíte volat ani hodinového manžela, tapet se lze snadno a rychle zbavit i bez jeho pomoci, když víte, jak na to.  

Pokud jste se pustili do rekonstrukce příbytku a chcete se zbavit tapet, které jsou na zdech nalepené už desítky let, pak se obrňte trpělivostí. I když to ale vypadá, že to nebude snadný úkol, víme, jak na to.  

Než se pustíte do práce 

Možná si na stejné místo, kde zrovna sídlí tapeta, nalepíte jinou tapetu, jelikož tapety se zkrátka vrací, ale v každém případě je třeba se nejdříve zbavit té staré tapety, která je na zdech nalepená klidně i několik desítek let.  

Ze všeho nejdříve odsuňte veškerý nábytek a vykliďte pokoj, jelikož budete dělat pořádný nepořádek. Pokud některé kusy nábytku jsou příliš velké, udělejte to tak, že nábytek zabalíte do igelitu, aby nedošlo k jeho poničení.  

Než začnete odlepovat tapety, musíte mít k dispozici všechny pomůcky, bez kterých byste se neobešli. Potřebovat se bude malířský váleček, škrabka nebo špachtle a kbelík s horkou vodou.  

Jak se zbavit tapet 

To nejdůležitější je, abyste tapety namočily, a to právě horkou vodou. Pokud budou tapety namočené, půjdou snadno dolů, a to ať už jsou z papíru nebo nikoli. Postupně tak namočte všechny tapety v místnosti a chvilku počkejte, až se tapety dostatečně nasáknou vodou. Poté začněte s jejich sundáváním, s čímž pomůže škrabka nebo špachtle, kterou máte po ruce.  

Nakonec to není tak těžké, jak se to mohlo na první pohled zdát, že?