Podnikatelky, které se řadí k těm nejvlivnějším Češkám

Svět podnikání byl ještě donedávna otevřen jenom mužům. Byla to škoda – vždyť i ženy mají právo dělat to, co je baví. Naštěstí svět podnikání je dneska otevřen naprosto všem. Ženy se do podnikání ženou skutečně po hlavě, nebojí se, jsou odhodlané vybudovat velký byznys. Je to jenom dobře, protože ženy už dávno nepatří jenom k plotně. Nemůžeme se tedy divit tak velkému počtu podnikatelek, které se uchytily v žebříčku těch nejvlivnějších žen v Česku. Pojďme se s nimi seznámit.

Žebříček těch nejvlivnějších žen České republiky aktuálně přinesl časopis Forbes, který nedávno sestavil i žebříček těch nejbohatších Čechů. V tomto žebříčku nejvlivnějších žen najdeme mnohé známé, ale taky i neznámé tváře. Kupodivu se v tomto žebříčku vyskytuje strašně málo političek. Podnikatelek je zde však hojně, proto se pojďme s těmi nejzajímavějšími hned teď seznámit.

• Jaroslava Valová

Pokud zařizujete své bydlení, určitě se vydáte i do obchodů značky SIKO Koupelny. Najdete zde kompletní zařízení do koupelen, které je vždy dle módních trendů. Zakladatelka a bývala majitelka tohoto podniku – Jaroslava Valová – se tak díky této firmě dostala mezi stovku nejvlivnějších žen Česka. Najdeme ji konkrétně na pětadvacáté pozici, což je skvělé! Dneska však tuto firmu, která má roční obrat skoro tři miliardy korun, nevlastní – předala ji dětem, ale doposud jim pomáhá s řízením celého tohoto velkého podniku.

• Renata Baierová

Mezi stovkou nejvlivnějších žen České republiky najdeme i Renatu Baierovou, která se uchytila na osmdesáté pozici. Je majitelkou největší franšízy v České republice, která má roční tržby přes dvě miliardy korun. Tou franšízou je MCD Baierová, s. r. o.

• Eva Štěpánková

Těsně před devadesátou příčkou se umístila majitelka tradiční české kosmetické firmy Ryor – paní Eva Štěpánková. Tato tradiční česká kosmetická firma má roční obraty kolem dvou set milionů korun.