Plavba napříč Středomořím? To je, panečku, zážitek!

Mnoho lidí teprve zvažuje svou dovolenou. Přece jenom vyjet si na dovolenou až v září nebo v říjnu – to má své výhody. Vyhnete se davům turistů a koneckonců budou i všechny památky jen a jen pro vás. Ovšem pokud toužíte po nějaké zvláštní dovolené, pak nejezděte na klasická místa, která moc dobře známe. Raději se vydejte někam do neznáma! Třeba do Středomoří!

V poslední době se staly velice populární výlety lodí. U nás je využíváme jako jednodenní výlety s rodinou, když se chceme na chvilku odreagovat od dětí – přece jenom děti budou tak fascinovány vodou a samotnou lodí, že škádlit rodiče se jim rozhodně jen tak nezachce.

Nicméně je nutné podotknout, že je loď taky skvělý způsob dovolené. Řada z nás většinou volí cestování letadlem nebo autobusem, ale co takhle cestovat lodí během celé naší dovolené?

Je to vůbec možné?

Dnes už existuje řada společností, které se specializují na zájezdy ve Středomoří. Jedná se o dovolené na plavbě lodě, kdy se většinou octnete díky této plavbě hned v několika zemích světa. Většinou se dostanete na místo nástupu letecky a odtud už budete pouze z lodě poznávat okolní svět.

Je to rozhodně fantastická dovolená, která se jen tak nevidí. Mnoho lidí si myslí, že se tato dovolená řadí k těm nejdražším, ale není to tak. Například za osmnáct dnů na moři, kdy o vás bude postaráno jak po ubytovací stránce, tak po té jídelní, kdy máte v ceně zaplacen i samotný let a průvodce a jiné další záležitosti, zaplatíte zhruba třicet tisíc korun.

Co je obvykle v ceně?

V ceně většinou bývá nejen letecká doprava, ale také i další jiné transfery, které vás dopraví z letiště do přístavu a pak zase z přístavu na letiště. Mimo to jsou samozřejmostí i ubytování v kajutách, dále strava a samozřejmě jsou pro vás otevřeny všechny atrakce na lodi, tedy většinou se jedná o vířivky nebo o různé jiné wellness či fitness.

Mimo to se za třicet tisíc korun dostanete takřka do všech koutů světa. Uvidíte Itálii, Španělsko, většinou se putuje dokonce až do exotické a velmi bohaté a luxusní Dubaje.