Pečujte o své nehty. Jsou důležitou součástí vašeho vzhledu 

Na správnou péči o nehty se bohužel často zapomíná. Spousta žen si tuto starost usnadňuje tím, že si nechá udělat umělé nehty a až přijde čas, zajdou na jejich úpravu. O nehty bychom se ale měli starat pravidelně. Na kvalitu nehtů nemá vliv pouze kosmetika, kterou na ně použijete, ale také vaše strava a to, zda pijete dostatek tekutin.  

Hydratace 

Hydratace je důležitá nejenom pro nehty, ale také pro kůžičku v jejich okolí. Díky správné hydrataci budou vaše nehty méně lámavé, nebudou se vysušovat a kůžička se nebude zatrhávat. Hydratovat můžete prostřednictvím obyčejné lékárenské vazelíny, kterou vetřete do nehtů těsně před spaní. Protože se ale vazelína nevstřebává dobře, nemusí vyhovovat každému. Nahradit ji můžete ricinovým nebo kuchyňským olejem. 

Ochrana nehtů při úklidu 

Některé čisticí prostředky mohou obsahovat silné chemikálie, které neodstraní pouze nečistoty, mohou také poškodit vaše nehty. Proto je dobré při úklidu používat gumové rukavice. Také neustálé namáčení nehtů do horké vody může způsobit jejich vysušování. Předtím, než si rukavice navlečete, můžete na ruce použít hydratační krém, který se bude lépe vstřebávat. Po každém namočení si své ruce důkladně osušte. 

Péče o kůžičku 

Spousta lidí se naučila svou kůžičku stříhat. Odborníci se ale shodují na tom, že bychom ji měli raději zatlačovat. Při stříhání nám totiž vzniká ranka, která je vstupem pro nejrůznější infekce. Kůžičku zatlačujeme ideálně prostřednictvím pomerančového dřívka nebo gumové špachtličky do lůžka. Ideální období, kdy to dělat, je těsně po koupeli, kdy je kůže změkčená. Půjde to nejsnáze.  

Ideální strava 

O své nehty se můžete starat také stravou. Nehty potřebují zinek, který je vyživuje. Pokud nebudete mít dostatek zinku, projeví se to na zdraví vašich nehtů – jsou to ty bílé skvrny na nehtech. Zinek je obsažen v mléku nebo třeba vejcích.