Nepodceňujte intimní hygienu!

Televize jsou dnes plné reklam, které apelují na to, aby ženy dodržovali perfektní intimní hygienu. Dnes se to všude hemží nejrůznějšími nemocemi, které se nejčastěji přenášejí hlavně špatnou hygienou. Apeluje se samozřejmě i na muže, ale díky tomu, že se zjistilo, že většina žen na svou intimní hygienu ani zdaleka nedbá tak, jak by měla, jsou mnohem více upozorňovány ženy. Vyhnou se tak totiž infekcím a mykózám.

V poslední době si většina žen neustále stěžuje na bolest v intimních partiích. Většinou se přijde na to, že mají nějakou infekci nebo nějakou mykózu, které však předcházelo jenom to, že se ženy dobře nemyly. Intimní hygiena je opravdu důležitá a apelují na ni hlavně doktoři z oblasti gynekologie.

Proč se děje to, co se děje, když je intimní hygiena špatná?

Pokud nebudeme dodržovat kvalitní intimní hygienu, pak ženské tělo bude vytvářet v intimních partiích mírně kyselé pH, které je trochu jiné než klasické pH naší pokožky. Ta pak bude bohužel bránou pro mnohé škodlivé bakterie a infekce, čímž pokoříme zdravou mikroflóru. Samozřejmě k takovým zánětům či infekcím nedochází jenom tehdy, kdy se delší dobu řádně nemyjeme v intimních partiích, ale je to také způsobeno třeba tehdy, kdy bereme antibiotika nebo třeba kdy bereme antikoncepci či navštěvujeme saunu nebo bazén.

Pakliže aktuálně berete antibiotika nebo antikoncepci či velice často navštěvujete bazén, saunu nebo nosíte neprodyšné oblečení, pak na hygienu dbejte dvojnásobně, protože pokud se tyto věci dostanou do kontaktu ještě s tím, že nedodržujete řádně intimní hygienu, zvyšujete možnost toho, že se u vás zanedlouho ukáže infekce nebo jiný zánět, který bude hodně problematický.

Jak na správnou intimní hygienu?

Ke správné intimní hygieně často stačí jenom řada zásaditých sprchových gelů. Existují speciální intimní gely, díky kterým je tělo mnohem odolnější vůči útokům bakterií. Samozřejmě ne každý produkt tělu sedne, a tak kontrolujte své tělo, a kdybyste našli nějakou vyrážku, změňte raději myší prostředek.