Čím vynikají prefabrikované domky?

Mnoho novinek nyní zažíváme naprosto v každé oblasti, na kterou narazíme. Daří se nám v ekonomice, lidi nezastrašuje ani problematické získávání hypotéky. Mnoho událostí se děje v oblasti SEO, jiné se dějí v oblasti politiky nebo práce. Ovšem k řadě novinek dochází nejen v módě a jmenovaných oblastech, ale také i v bydlení. Co je teď v kurzu?

V poslední době se setkáváme s takzvanými estonskými prefabrikovanými domky. Jedná se o drobné příbytky krabicového stylu, které vynikají hlavně svou jednoduchostí. Nejsou totiž zbytečně přeplácané – jsou opravdu jednoduché i díky tomu, že se v nich nevyskytuje řada zbytečných dekorací.

Kde takový domek seženu?

Pokud by vzrostl váš zájem o tento příbytek, pak byste rozhodně měli oslovit estonské studio Kodasema, které se těmito domky zabývá. Staví je z železobetonu. Vybraný domek přiveze nákladní auto a umístí vám je jeřáb. Tyto stavby však neočekávejte nijak velké. Jsou zhruba třicet metrů čtverečních velké.

Proč jsou tyto domky oblíbené?

I když nejsou tyto domky zrovna největší, patří k těm nejoblíbenějším. Je to hlavně proto, že někteří lidé nechtějí čekat, až se jejich dům postaví, ale chtějí přijít už do hotového co nejdříve. Objednají si proto tento vkusný krabicový domeček. Krabicový vzhled je, jen tak mezi řečí, dnes jeden z nejmodernějších vůbec.

Domečky mají plochou střechu a většinou jim dominuje dřevěná fasáda. Předností je hlavně výrazné prosvětlení interiéru jako takového, protože jedna velká stěna stavby je celá prosklená – tedy je to jedno velké francouzské okno přes celou zeď. Samozřejmě si své soukromí můžete chránit, a to dlouhými závěsy, které jsou samozřejmě zavedené přes celou prosklenou stěnu stavby.

Tento domek je nejvíce určený pro zamilovaný pár, která se však netouží rozrůst. Je to takový typický byt udělaný v domě, který je jenom váš. Je zde otevřená kuchyně, obývací pokoj, sprchový kout s toaletou a samozřejmě také prostor na spaní.