Nehezké akné kazí první dojem. Babičky radí, jak se ho zbavit

První dojem je velmi důležitý, bohužel ho může zkazit leccos. Nejčastěji ho kazí nehezké oblečení (ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka), ale také ho může zkazit akné, za které bohužel nikdo nemůže, přesto jsme za něj odsuzováni. Pokud patříte k lidem, kteří trpí na akné, a stále hledáte způsob, jak se efektivně akné zbavit, poradíme vám. Nemusíte se strachovat z toho, že by naše tipy byly drahé nebo nebezpečné, jedná se o babiččiny rady, které ještě nikdy nikomu neublížily. Navíc jsou mnohem efektivnější a účinnější než jakékoli mastičky nebo olejíčky, které nám předepíše lékař nebo doporučí kosmetička.

Rad, jak zatočit s akné, je mnoho, vybrali jsme však jen ty nejefektivnější a nejlepší z nich, abyste se nehezkého akné zbavili co nejrychleji.

Znáte fígl s aloe vera?

Rostlinku zvanou aloe vera ve své domácnosti pěstuje každý druhý Čech. Málokdo však ví, jaký poklad mu na okně roste. Aloe poznáme na první pohled. Jedná se o rostlinku, která má tlusté, dužinaté listy s ostny. Její účinky na lidské zdraví a organismus jsou doslova zázračné, my však vpíchneme jen jeden, a sice pomoc při akné.

Stačí, když si každý den před spaním budete postižená místa natírat dužinou z aloe vera. Necháte vstřebat přes noc a ráno smyjete. Díky pravidelnosti může akné zmizet už do několika málo týdnů. Dokonce se nevyskytnou ani jizvičky na obličeji, což je další velké plus.

Když to nejde s aloe, půjde to se solí a medem

Pokud aloe nepěstujete nebo akné na aloe nereaguje, jde to také pomocí slané vody a medu. Před spaním vatou namočenou ve slané vodě omyjete obličej a následně na obličej natřete med. Zatímco sůl z pleti dostane akné, které doslova “vyžere”, med působí antibakteriálně a zamezí budoucímu vzniku nehezkého akné. Opět platí, že je třeba pravidelnost, nikoli jen jedno použití masky a už nikdy více.