Monako – krása střídá nádheru

Pokud teprve vybíráte, kam letos pojedete na dovolenou, rozhodně bystě se měli rozhodnout pro Monako. Monako vás rozhodně dostane a to nejen svými krásnými místy, ale hlavně tím, jak bohatou má historii či kolik památek se zde nachází. Na Monaku vás však překvapí řada zajímavostí, které se však dozvíte o něm až tady – nikde jinde.

Monako je hrozně zajímavé – je to už proto, že je to nejen stát, ale je to také i hlavní město. Sousedem Monaka je Francie, tudíž se pak při zpáteční cestě můžete zastavit v Paříži a obhlédnout zde ty krásné památky, které stojí za to vidět alespoň jednou v životě. Monako se jinak nachází na Azurovém pobřeží a je vzdáleno jenom několik kilometrů od Itálie. Proto při cestě sem obhlédněte i Řím.

Věděli jste, že to není Monako, ale Monacké knížectví?

Málokdo ví, že onako není stát jako takový, ale je to Monacké království. Může se pyšnit svým vlastním palácem, tedy přesněji řečeno knížecím palácem, a dále také katedrálou nebo krásným muzeem.

Nejpopulárnější je zde však Monte Carlo, které je známé nejen ženám, ale také mužům, protože se zde jezdí Formule 1, kterou si řada lidí samozřejmě nenechá ujít. Do části La Condamine spadá přístav a pak je tu ještě Fontvielle, což je spíše klidnější čtvrť dokonce i s parkem a samostatným přístavem pro jachty.

Turisté si nejvíce vzpomínají na pravidla

Pokud zde budete a potom už budete nějakou dobu doma, nejlépe si i po několika letech budete pamatovat zdejší pravidla. Ty totiž jsou pro turisty poměrně legrační. Jenže právě toto je to tajemství, pro které si sem musíte zajet.

Mimo to zde funguje šest autobusových linek a několik eskalátorů a taky výtahů, které přepravují turisty hlavně z pobřeží do těch kopcovitých částí města. Je však nutno podotknout, že pokud sem pojedete, připravte si peněženky, protože je tu opravdu draze.