3 tipy pro perfektní líčení

Líčení je pro mnohé ženy doslova záhada. Některé se dokonce nelíčí, ale nikoliv proto, že by nechtěly, ale proto, že to neumí. Pro některé je opravdovou záhadou například konturování, pro jiné jsou to přesné tenké tekuté linky, které vytvoří naprosto nevšední look. Mnohé neumí správně zacházet s barvami na obočí, jiné si nevědí rady se svými rty. Přinášíme vám proto pár tipů, které vás navedou na dokonalé líčení.

V poslední době se nejvíce ženy zabývají svým obočím. Je však nutné poznamenat, že řada z nich neumí s barvami na obočí zacházet tak dobře, jak si možná myslí. Jejich obočí tak není vůbec vkusné, ale naopak vypadá jako spálené hranolky. Další záhadou jsou mnohdy rty a poté taky samotné konturování, na kterém se dnes zakládá celý svět líčení. A právě s těmito třemi věcmi jsme se vám v krátkém návodu rozhodli pomoct.

Jak na smyslné, plné rty?

Mnoho žen má problém se svými rty. Jsou buď moc úzké, nebo jsou špatně tvarované, že se na ně zle nanáší rtěnka. Všechno jsou to však výmluvy, které nejsou potřeba. Jen musíte vědět, jak si správně své rty malovat.

Pokud přijdete do obchodu, vybírejte si takovou rtěnku, která poměrně dlouho vydrží. Doporučují se například nové rtěnky od Dermacol nebo například ty od značky NYX či od značky MAC. Vždy si ale vyberte takovou barvu, ke které můžete koupit i konturovací tužku. Právě v ní tkví úspěch a krása smyslných a plných rtů.

Před nanesením rtěnky si tak olemujte své rty. Konturovací tužky jsou skvělé v tom, že vám nabízí i možnost trochu přetáhnou přes vaši hranici, a tak dosáhnete plnějších rtů. Rtěnkou pak toto vkusné přečmárnutí zamaskujete tak, že to vlastně nepůjde vůbec vidět. A tradá! Krásné, plné, smyslné rty jsou na světě.

Jak na správné konturování?

Konturování je dnes záhadou, ale pokud pochopíte, na jaká místa se musí klást důraz, máte vyhráno. Jestli s konturováním začínáte, kupte si raději pudrovou verzi konturovacích odstínů. Pokud jste v tomto už zběhlá, sáhněte po té tekutější podobě.

Tmavý odstín se nanáší hlavně na lícní kosti a dále také na okraje nosu, na okraje čela a na lem čelisti. Světlejší odstíny pak je nutné dát hlavně mezi lícní kosti a čelist, na nos a také pod oči. Je však nutné jednotlivé odstíny správně rozetřít. Právě v nedostatečném rozetření je ta chyba, které se nejčastěji dopouštíme.

Jak na vkusné obočí?

Abychom neměli obočí jako spálené hranolky, musíme mít na paměti, že odstín musí být naprosto přesný. Poté začněte namalovat konce obočí, které jsou základem, a pokračujte k nosu. Nejhustší část musíte mít namalovanou jenom mírně – jen spodní část, vršek vystínujte. Právě tehdy, kdy si necháte tmavou i tuto nejhustší část obočí, vzniká dojem spálených hranolek.