Jóga prospívá nejen zdraví, ale také kráse i lepší paměti

V poslední době se cvičení jménem jóga dostalo poměrně do kurzu. Přece jenom se jedná o nenáročné cvičení, které sice poměrně bolí, než si na to nezvyknete a než napnete vaše svaly tak, jak máte, ale účinně nejen spaluje tuky, ale také prospívá zdraví, je skvělá pro naši krásu a v neposlední řadě podporuje naši paměť, což se v dnešním hekticky rychlém světě, kdy všechno zapomínáme, opravdu hodí.

Jógu cvičí především ženy, které touží po rychlém zhubnutí. Jóga opravdu pomáhá zhubnout, ale nikoliv rychle. Spaluje velice usilovně naše přebytečné tuky a kalorie, po kterých v těle netoužíme. Co se týče krásy, tak je pro nás jóga přívětivá hlavně proto, že zamezuje stresu, tudíž ochraňuje naši pleť před zbytečnými vráskami. V současné době se však ukázalo, že je toto cvičení doslova zázračné i pro naši hlavu, proto nám dokonale pomáhá zlepšit paměť.

Jak je to možné?

To, že se nám po józe zlepšuje myšlení, není výmysl nějaké zaujaté trenérky, ale je to názor vědců, kteří po pravidelném výzkumu přišli na to, že pokud pravidelně cvičíte toto cvičení, které se mimochodem dnes stává čím dál populárnější, pak máte silnější prefrontální kúru. Jedná se o tu část mozku, která se podílí na kognitivních funkcích – tedy i na paměti jako takové.

Podle odborníků za to může hlavně vysoká míra koncentrace, která je jógou doprovázena ruku v ruce. Pokud tedy budete usilovně cvičit jógu i nadále, předejdete tak ztrátě paměti, s níž se lidé setkají hlavně v pozdějším roce života.

Jóga doporučována doktory

Od nynějška tak bude jóga doporučována i doktory. Ti budou apelovat na toto cvičení hlavně u těch pacientů, kteří mají nějaké poruchy paměti nebo trpí nějakou nemocí, která se odráží na stavu naší paměti.

Toto cvičení bude samozřejmě doporučováno nejen mladým, které mají potíže se zapamatovatelností, ale také hlavně důchodcům. Jóga pro ně nemusí být ani zdaleka tak obtížná, jak si myslí. Navíc jim může výrazně posílit myšlení, díky čemuž tak předejdou vážným onemocněním hlavy a předejdou také ztrátě paměti.