Minimalismus: Co ho vystihuje?  

V oblasti bytového designu je jen málo stylů, které jsou skutečně zaměřeny jen na to nejdůležitější. Minimalismus nabádá k čistotě, prostorové i stylové. Jaké prvky do něj patří?  

Jen to nej 

V rámci bytových prostorů se minimalismus vyznačuje používáním jen skutečně nejdůležitějších prvků. Kuchyňská linka, stůl a židle, maximálně záclony. Žádné zdobné příborníky, žádné hromady sošek andělíčků rozestavěné po celé místnosti. Čistota vládne tomuto prostoru naprosto dokonale. Při úklidu i při každodenním používání. Kde jinde byste mohli načerpat tolik inspirace, než v prostoru, který není ničím předefinován a rušen.  

Barevné kombinace 

Minimalismus rozhodně neznamená nudu. To v žádném případě. Naopak – doslova vybízí ke kreativitě. Mezi základní barvy se považují černá a bílá. Pokud je na vás černá příliš, můžete se pustit do šedé. Toť vše. Proč přidávat, když je již zařízeno. Maximálně do každé místnosti můžete vpustit solitér v podobě uměleckého předmětu, nebo také svítidla. Tady se nemusíte bát být barevní až až.  

Akcent na „něco navíc“ 

Do jednolité místnosti tedy přidáte umělecký předmět, který by měl být větších rozměrů. Může se jednat o originálně pojaté zrcadlo, o velkoformátový tisk, obraz, nebo třeba svítidlo v lesklé červené barvě. Do minimalismu se výborně hodí také předměty, které evokují tvořivost a další využití. O co se může jednat?  

Hudba a malba 

Minimalismus znamená dostatek prostoru pro tvoření. Do klidného prostoru obývacího pokoje tak umístěte piano, na které si kdykoliv budete moci zahrát. V prostoru jednoho z pokojů, a to klidně i ložnice, by se mohlo vyjímat malířské plátno s připravenými barvami. Když vás něco napadne, máte tak ihned po ruce prostředek k vyjádření. V obýváku umístěte deník nebo poznámkový blok na užitečné nápady.  

Minimalismus si skutečně zamilujete. Nebude zde nic, co by vás rušilo nebo táhlo do minulosti. Tvoříte přítomnost a budoucnost. Dokonalé!