DIY ložnice: Jak na zařízení místnosti svépomocí? 

Přejete si novou ložnici, ale nemáte potřebu za její zařízení utrácet horentní sumy? Podívejte se na to, jak si můžete zařídit celý prostor zcela svépomocí. Bude to skvělá zábava! Rukávy nahoru, jdeme na to!

Jediné, co budete kupovat

V podstatě jediné, co budete pro svou novou ložnici potřebovat nakoupit, jsou čtyři věci. Garnýže, které se vyrábějí svépomocí složitě, záclony, povlečení a potah na postel. Garnýže a dekorační látky si tedy pořiďte nyní a poté už jen čekejte, až nastane jejich pravý čas. Jdeme na zařizování místnosti!

Vytvořte si návrh

Nejprve si určete styl, který bude vaše ložnice splňovat. Budete se pouštět do interiéru ve stylu provence, nebo jste spíše milovníci boho stylu nebo skandinávského bydlení? Utřiďte si celkový koncept místnosti, ze kterého bude vycházet i váš návrh. Kde bude umístěna postel, a kde jednotlivé prvky? 

Výmalba

Nejprve celou místnost natřete penetrací, která sjednotí stávající barvu místnosti a malba se tak nebude odlepovat. Po vyschnutí se již dejte do práce a naneste dvě až tři vrstvy nátěrů nové barvy. Jak bude prostor nově vypadat a jakou barvu použijete? Zajímavou koncepci přinášejí také tapety. 

Vyrábíme postel a noční stolky

Nyní přichází čas dát rukávy nahoru a zkusit se do toho pořádně opřít. Pro výrobu postele k sobě pomocí spojovacího materiálu spojte jednotlivé kousky palet. Právě palety jsou ideální pro tvorbu nábytku, který je nejen stylový, ale také ekologický a levný. Pro noční stolky si opatřete dvě dřevěné bedýnky od ovoce. Natřete je stejnou barvou jako postel. A je hotovo!

Stylový šatník na kolečkách

Dále si vyměřte prostory v místnosti a vyrobte si dřevěný šatník, na který můžete vložit posuvná kolečka. Máte tak možnost pod ním pravidelně uklízet, ale také si šatník případně přemístit při potřebě velké módní přehlídky do prostoru chodby.

A je to! Nyní už si jen upleťte ze starých triček nebo kalhot pohodlný koberec a nakreslete jedinečný obraz na zeď.