Ložní prádlo má vliv na kvalitu našeho spánku. Vybírejte podle materiálu

Ložnice by měla být takovou oázou klidu. I proto se snažíme, abychom se v ložnici cítili pohodlně a dobře. Bohužel mnozí se nechávají tolik unést vzhledem ložnice a celkovým designem, že zapomínají na její praktičnost a příjemnost. Kupříkladu ložní prádlo volí velmi škrábavé, jenom aby ladilo do barev. Pokud patříte k těm, kteří se chtějí v noci vyspat, kvalitu materiálu dávejte na první místo – design mějte až na místě druhém. 

Ložní povlečení, respektive ložní prádlo obecně je sice součástí vzhledu ložnice, ale v žádném případě bychom kvůli sladěné peřině neměli v noci trpět. Spánek je pro lidské tělo nadmíru důležitý, vždyť při něm dochází k regenerací celého organismu. Proto materiál i provedení ložního prádla klaďte na první místo. Máte prostěradlo staré 8 let a vybrané 200x? Taky zvažte nákup nového prostěradla.

U prostěradla záleží hlavně na materiálu

Součástí ložního prádla je také prostěradlo, u kterého dbejte hlavně na použitý materiál. V nejlepším případě zvolte stoprocentní bavlnu, která bude nejen příjemná na dotek, ale také se budete radovat z vysoké savosti, což oceníte hlavně během parného léta, kdy se člověk potí víc, než je obvyklé. 

K zahození nejsou ani prostěradla z mikrovlákna, která sice nejsou z přírodního materiálu, ovšem to jim na příjemnosti neubírá. Oblíbené jsou i chrániče matrací.

Na co dále nezapomínat u povlečení?

Co se týče samotného povlečení, to musí být především dobře povlečeno. Myslete na to, že nevhodní knoflíky nebo zipy mohou být nejen nepříjemné při spánku, ale také mohou povlečení při pravidelné údržbě poškodit. 

Pokud vybíráte z látek, volte raději hustší látku. Čím hustší látka je tím, je odolnější. Hustota udává nejen pevnost látky, ale také její mačkavost. Ať už ale vyberete povlečení ze lnu nebo damašku či froté povlečení, vždy při praní postupujte podle napsaného návodu na štítku.