Jak pověsit záclony? Není to žádná věda

Záclony by bezesporu měly zdobit příbytek. Jenže je pravdou, že někomu se to může jevit jako jedna velká věda. Záclony však lze pověsit velmi snadno, a to dokonce několika způsoby. Abyste nebydleli bez záclon a váš interiér nevypadal příliš nezabydleně, vyzkoušejte alespoň jeden z tipů, které přinášíme. Ať záclony co nejdříve zdobí i váš interiér. 

Kolejnicové garnýže jako jedna z možností

Jednou z možností, jak můžete pověsit záclony do svého příbytku, jsou kolejnicové garnýže. Mluvíme o jednom z nejoblíbenějších způsobů, jak lze záclony pověsit. Není to nijak drahé řešení a je to zároveň velmi efektivní a stylové. Záclony se v kolejnicových garnýžích nezasekávají, jezdí plynule a svižně. 

V současné době máte dokonce na výběr z několika možností. Můžete si pořídit hliníkové kolejnice, také dřevěné kolejnice nebo takzvané flexibilní kolejnicové garnýže, které jsou tvarovatelné a ohýbatelné. 

Klasické záclonové tyče jako další řešení

Pokud vám kolejnicové garnýže nejsou zrovna sympatické, sáhnout můžete po klasických záclonových tyčích čili klasických garnýžích. Opět platí, že jsou k sehnání v mnoha verzích. Některé jsou z kovu, jiné zase ze dřeva. Při výběru záclonových tyčí se však zaměřte hlavně na délku tyčí. Nechcete přece, aby se vám pod tíhou záclon a závěsů zlomila. Stejně tak se dívejte na průměr tyče, který by neměl být menší než devatenáct milimetrů. Rozhodující je však hmotnost závěsů a záclon. 

Řešením jsou i lankové systémy

Méně oblíbené, leč také řešení jsou lankové systémy. Jedná se o moderní způsob, jak pověsit záclony do svého interiéru. Lankové systémy jsou minimalistické a lze je umístit jak rovnou na strop, tak případně na zeď. 

Pokud by vás zaujalo právě toto řešení, pozor si dejte na jejich krácení. Mají tendenci se třepit po ustřižení.