Jak se zbavit tolik nenáviděné celulitidy?

Celulitida patří k problémům, která je hlavně ženám moc dobře známá. Mluvíme především o takzvané pomerančové kůži, která není tak úplně zdravotním problémem, ale spíše tím kosmetickým. Umí však ubrat ženám na jejich sebevědomí. Důvodem vzniku kosmetického problému je především špatný životní styl, také genetické dispozice nebo špatné pohybové či stravovací návyky. Na vině ale může být i hormonální antikoncepce. 

Ať už je ve vašem případě na vině cokoliv, vyvarujte se přibírání na váze. Obezita ani nadváha totiž tomuto kosmetickému problému zrovna neprospívá. Zároveň se snažte zlepšit své stravovací návyky, které mohou vést také k ukládání tuku do tukových buněk, což opět zhorčuje projevy potíte.  

Tou nejvíce pokládanou otázkou je však to, jak se celulitidy zbavit. Možností je celá řada. Začněme správným stravováním. 

Vyvážená strava jako základ úspěchu 

Jednou z možností, jak se zbavit tolik nenáviděné celulitidy je vyvážená strava. Pokud vaše strava není zrovna nejlepší, upravte ji. Zejména se zaměřte na bílkoviny, kterých do těla dodávejte ve vyváženém množství. Nebojte se však kombinovat také tuky a sacharidy. Rozhodně nehladovějte, v případě nesnází se obraťte na výživového poradce.  

Dodržujte pitný režim 

Co dalšího můžete pro to, aby celulitida zmizela, udělat? Dodržovat pitný režim. Doporučujeme pít hlavně čistou vodu, která je nejdůležitější pro látkovou výměnu v těle. Vyvarujte se destilátům nebo kofeinu, které tělo spíše dehydratuje, než hydratuje.  

Hýbejte se 

Dalším způsobem, jak se zbavit problematické celulitidy, je zakomponování dostatku pohybu. Cvičte a hýbejte se – dostatečný pohyb pomáhá při potížích s cirkulací lymfy, což vede ke zlepšení činnosti svalové pumpy a ke zpevnění svalů. 

Další tipy, jak se zbavit celulitidy 

  • Kosmetické přípravky 
  • Doplňky stravy