Kvalitní povlečení pro sladký spánek

V posteli trávíme téměř třetinu dne, proto si i tento kus interiéru zaslouží, abychom mu věnovali patřičnou pozornost. Povlečením oživíme interiér ložnice, což může přispět i k tomu, že se zde budeme cítit dobře.

Pokud nahlédneme do historie, zjistíme, že ložní povlečení bylo zpočátku výsadou pouze bohatých vrstev. Až v 19. století se stalo dostupnější a lidé začali využívat tento v dnešní době neodmyslitelný kousek tkaniny nejen k zútulnění interiéru, ale také ke zpříjemnění spánku. Jak se v nich ale vyznat a vybrat si to pravé pro svůj pohodlný spánek? Popíšeme vám jednotlivé tkaniny, aby váš příští výběr byl sázka na jistotu.

Bavlněné povlečení – naprostá klasika a i přes stále narůstající konkurenci nových materiálů je nejoblíbenější. Vyznačuje se výbornou prodyšností, savostí, pružností a měkkostí. Klasická bavlna je také cenově dostupná pro každého, jedinou její nevýhodou je ovšem nutnost žehlení.

Saténové povlečení – vyrábí se z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu. Je velice hebké a příjemné na dotek, v létě příjemně chladí, v zimě naopak rychle zahřeje. Materiál je velmi pevný a také trvanlivý, jeho údržba je však kvůli speciální úpravě o něco složitější.

Krepové povlečení – krep je  velmi oblíbeným mezi materiály povlečení zejména díky své snadné údržbě – nemusí se totiž vůbec žehlit a navíc je cenově dostupný. Vyrábí se ze 100% bavlny, ovšem nemusí být úplně každému příjemné na dotek. Pro krep je charakteristická střídavě hladká a zvrásněná část v pravidelných pruzích, které zajistí onu oblíbenou „nežehlivost“ tohoto materiálu.

Flanelové povlečení – k výrobě je používána hustě tkaná bavlněná látka o vyšší gramáži, speciálně upravená „počesáním“. Právě tím je dosaženo měkkosti a jemného „chlupu“ na povrchu látky. Navíc je velmi hebké na dotek díky jemnému vlasu na povrchu a vyznačuje se vysokou hřejivostí. Kvůli speciální úpravě je flanel o něco náročnější na údržbu: při praní musíte dbát všech pokynů, aby vám vydržel dlouho měkký a hebký.

Povlečení z mikrovlákna – je velmi jemná a příjemná tkanina ze 100% polyesteru na omak připomínající hedvábí. Ložní povlečení z mikrovlákna je až neuvěřitelně jemné a hebké, zároveň také stálobarevné – i po několika vypráních si zachovává jasné barvy. V létě chladí a v zimě naopak udržuje tělesnou teplotu. Jeho údržba je navíc opravdu jednoduchá – velmi rychle schne a minimálně se mačká. Je také vhodné pro alergiky.