Konec oparům. Pomůžou vám od nich potraviny

Nelíbej mě, mám opar! Tuto větu jste mohli slyšet v minulosti milionkrát, opary jsou bohužel nepříjemnost, která nechce rychle zmizet. Většinou se objeví v okolí úst naprosto nečekaně, zpravidla se objeví v co nejméně vhodnou dobu. Pokud vás opar zrovna sužuje, určitě hledáte na internetu, jak se ho zbavit. Pravdou je, že nemusíte chodit do lékáren a kupovat si náplasti na opary, ty stejně moc nepomáhají, využít však můžete sílu několika potravin.  

Věděli jste, že vám od oparů mohou pomoct i potraviny? Většinu z nich běžně konzumujete, nejsou to tedy velké a drahé zázraky, jak se řada lidí domnívá. Prozraďme si několik konkrétních potravin, které nehezký opar zaženou jedna, dvě.  

Česnek jako přírodní antibiotikum 

O česneku se povídá, že je to přírodní antibiotikum. A to je ostatně pravda, vždyť nám dokáže ulevit i od zmiňovaných oparů. Česnek posiluje lidskou obranyschopnost, funguje tedy i jako prevence proti nechtěným oparům. Česnek si nemusíte přidávat jen do polévek, můžete ho konzumovat i syrový nebo nakrájený na plátky. Ale samozřejmě je účinný i v pomazánce nebo v něčem podobném.  

Zkoušeli jste to s lékořicí? 

Dalším pomocníkem v boji proti oparu je lékořice, která je lékaři ověřená. Lékořicí můžete léčit opar tak, že si ji nakrájíte na tenké plátky a přiložíte ji na opar na deset minut. To opakujte v průběhu dne i několikrát, dojde k rychlejšímu hojení a nebude opar tak bolet.  

Jaké další potraviny jsou bojovníkem proti oparům? 

Do skupiny bojovníků proti oparům patří i mléčné výrobky nebo také drůbež. I když se normálně nedoporučuje jíst libové červené maso, v tomto případě je konzumace červeného masa doporučována. Nemusíte jíst tyto potraviny po celý den, stačí třeba kelímek jogurtu nebo sýr cottage.  

Jaké potraviny raději vyřadit? 

Pokud se potýkáte s oparem, doporučujeme některé potraviny z jídelníčku raději vyhodit. Konkrétně máme na mysli třeba čokoládu, semínka nebo želatinu a oříšky.