Jaké bazény jsou tím nejlepším na zahradu?

I když nám léto dává své sbohem, neměli bychom na zahradu a myšlenky bazénu zapomínat. Přece jenom je tu zase cobydup, a tak je dobré začít přemýšlet nad tím, jakého osvěžujícího společníka si na zahradu instalujeme už nyní. Bazén totiž existuje v několika verzích a vybrat si ten, který na zahradu dokonale zapadne není vždy snadné.  

Obecně je před výběrem zapotřebí udělat několik věcí. Zvážit musíte tvar bazénu, také jeho filtraci a informovat se musíte i o čištění, abyste se vyvarovali nemilému překvapení třeba spočívajícího v tom, že čistící prostředky budou extrémně drahé. 

Rozhodující je tvar bazénu 

To nejvíce klíčové je však již zmiňovaný tvar bazénu. Na českých zahradách se nejvíce vyskytuje bazén kulatého tvaru, protože je nejvíce praktický, snadno se vejde kamkoliv a dá se pořídit za skvělou cenu. Jeho špatnými stránkami je však to, že není vhodný ani pro sportování, ani pro plavání. Je to spíše jenom prosté a jednoduché letní osvěžení, které využijí nejen děti, ale i dospělí.  

Daleko vhodnější je pro plavání i sport jako takový obdélníkový bazén, který ale na druhou stranu zabírá více místa. Ovál je spíše o vizuálním dojmu, bazénu ve tvaru osmičky jakbysmet. 

Rozměry mají také hlavní slovo 

Každý majitel zahrady se však nakonec bude rozhodovat na základě rozměrů. Pokud mu zahrada neumožní koupit si bazén obdélníkového tvaru, tak se holt nepostaví na hlavu a nekoupí si ho.  

Kromě délky a šířky rozhoduje také hloubka bazénu. Nechcete se přece při plavání kopat do země, proto je důležité, aby minimální hloubka odpovídala 1,2-1,5 metrům. Druhý zmíněný údaj je vhodnější. 

Nadzemní nebo podzemní? 

I když nadzemní bazény jsou tím nejlevnějším na trhu, pokud nemáte bazén pouze jako letní osvěžení, vaše pozornost bude směřovat na podzemní alternativu, která má vícero pozitivních stránek. Dobře se zastřeší čili není velká péče s jeho čištěním, navíc hravě odolají jakékoli nepřízni počasí.