Jak si správně mýt vlasy

Pokud si myjete vlasy jednou týdně, ve spěchu, a ještě navíc nepoužijete kondicionér, škodíte si daleko více, než si myslíte. Nesmíte se pak divit, že vám vlasy pořád nedorůstají nebo jsou polámané. Pojďme se podívat na to, jak jim věnovat tu správnou péči.  

Správné produkty jsou základ 

Nelitujte peněz utracených za kvalitní kosmetiku bez nežádoucích přísad. Připlaťte si za vlasové produkty z kadeřnictví nebo specializovaných obchodů. Šampony a kondicionéry z drogerie jsou sice levné, ale složením daleko horší a nebudou mít takové výrazné účinky jako produkty pro profesionální péči.  

Další výhodou kvalitní kosmetiky je, že vám pro mytí bude stačit malé množství – zhruba velikost lískového oříšku, záleží na délce vlasů. Jsou velmi koncentrované a tedy v menším množství vysoce účinnější.  

Nezapomeňte na masáž pokožky 

Nejprve si vlasy pořádně umyjte ne moc horkou vodou, nejlépe v předklonu, docílíte tak většího objemu. Pořádně vlasy nadzvedávejte, ať se proud vody dostane všude a pořádně vyčistí i pokožku.  

Aplikujte malé množství kvalitního šamponu na oblast pokožky, ne do délek. Pořádně produkt vmasírujte, docílíte jeho lepší účinnosti a zároveň i prokrvujete kůži na hlavě – vlasy vám více porostou! Pečlivě šampon vymyjte, věnujte pozornost i místům za ušima a na temeni hlavy. 

Pak vezměte tričko, jemný ručník nebo poslouží i vaše ruce a vyždímejte přebytečnou vodu z vlasů. Následně do délek a trochu i na pokožku hlavy vmasírujte kondicionér. Prsty nebo hřebenem vlasy rozčesejte. Poté je opět pečlivě umyjte, pokud máte vlasy suché, nevadí, pokud vám trochu kondicionéru v délkách ulpí, budou pak více hydratované. Následně můžete vlasy upravit dle vašich preferencí.