Jak se připravit na pracovní pohovor v angličtině?

Angličtina se stává součástí našich životů. Mluvíme tu o jednom ze světových jazyků, které bychom měli umět. Jestliže ji budeme mít zařazenou v životopisu, je velice pravděpodobné, že získáme pozici, o kterou se ucházíme. Pracovní trh totiž není plný pracovníků, kteří anglickému jazyku holdují. Podle posledních průzkumů dokonce na trhu tito pracovníci chybí (chybí jich doslova několik tisíc). 

V poslední době se také stává velice atraktivní pracovní pohovor v angličtině. Tím se prověřuje to, jestli je uvedená úroveň angličtiny v životopisu opravdu pravdivá či nikoliv. Že vás jeden takový pracovní pohovor čeká? Pak se jistě ptáte na to, jak se na něj připravit? 

Vyzkoušejte si to nanečisto 

Pokud chcete na pohovoru doslova zazářit, vyplatí se vyzkoušet si to nanečisto. I v tomto případě platí, že praxe dělá mistra. Proto si povolejte na pomoc známého, blízkého nebo rodinného příslušníka a zkuste si vést pohovor v anglickém jazyce. Vychytáte tak mouchy a dopilujete výslovnost, která je opravdu klíčová.  

Připravte se 

V souvislosti s předcházejícím bodem se vyplatí zmínit ještě jeden, a sice dostatečnou přípravu. Připravte se minimálně den předem s tím, že si o firmě zjistěte potřebné informace a stejně tak si zjistěte co nejvíce informací o pozici, o kterou se ucházíte. Bude vám to hrát pořádně do karet. Také si připravte vhodné oblečení a při sestavování se vyvarujte průšvihům, jako je nevhodně zbarvené spodní prádlo. 

Hlavně se předem uklidněte 

Na pohovor, i když je velice důležitý, a i když vám na něm asi moc záleží, byste měli zavítat klidní. Pokud vás přepadne nervozita, pořádně se nadechněte a třeba si vezměte žvýkačku, která vás dokáže uklidnit. Více se koncentrujte na přítomný okamžik a snažte se snížit jakýmikoli způsoby úzkost, která vás možná zrovna sužuje.