Jak každodenně pečovat o aknózní pleť?

Pokud vás trápí akné, vězte, že rozhodně nepatříte mezi výjimky. Naopak jste jednou z mnoha – nadprodukce kožního mazu a následná tvorba zarudlých pupínků či černých teček trápí většinu populace. Pletí bez nedokonalostí se může pochlubit jen málokdo. Přitom stačí, když se o pokožku začnete náležitě starat a pravidelně dodržovat každodenní rutinu, která zahrnuje následující činnosti.

Tvář udržujte čistou

Jakmile se na tvář dostanou nečistoty, hrozí, že ucpou póry a způsobí tvorbu akné. Všudypřítomné bakterie pak mohou způsobit zánět. Proto se snažte pleť udržet čistou. Pupínky nevymačkávejte a neškrábejte, pleti takovými zásahy rozhodně neprospějete.

micelární voda

Čištění pleti bohužel není tak jednoduché, jak se na první pohled jeví. Ženy se často dopouští zásadních chyb, aniž by o tom věděly – především neberou ohled na specifické potřeby svého typu pokožky. Aplikace produktů s nevhodným složením ji zbytečně dráždí a celkový stav zhoršuje.

Pečlivý výběr dermakosmetiky je základ. Vždy volte produkty, které jsou určeny pro váš typ pleti. A vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu – ten pokožku vysušuje a podporuje produkci kožního mazu. Nepříznivě může působit také olejová složka.

Skvělým pomocníkem při každodenní péči o pleť s akné je micelární voda Sébium H2O od Biodermy. Velmi šetrný přípravek obsahuje komplex látek pro regulaci kožního mazu, má antibakteriální účinek a v jeho složení nenajdete žádnou složku, která by mohla pokožce uškodit. Navíc se neoplachuje, takže nebudete muset přijít do styku s kohoutkovou vodou častěji, než je nezbytně nutné.

micelární voda

Pleť čistěte důkladně, ale jemně

Problematická pokožka bývá citlivá, proto při každodenním čištění používejte bavlněné tamponky, jejichž struktura je jemná a pleť nedráždí. Krémy můžete aplikovat na prstech, jen si před tím nezapomeňte umýt ruce.

Čemu byste se měla naopak zcela vyhnout, je používání pomůcek s drsnějším povrchem (např. pemzy). V případě mechanického podráždění pokožky se projevy akné zhorší a doba léčby výrazně prodlouží.

Nepodceňujte efekt hydratace

O hydrataci se píše často, ale zdaleka ne všechny ženy kůži dodávají dostatek vody. Dehydratovanou pokožku poznáte na první pohled podle viditelně suché struktury a matné či našedlé barvy. Dehydratace přitom může dočasně postihnout i mastnou pokožku – děje se tak po aplikaci přípravků, které ji vysušují. Neváhejte proto s používáním kvalitního hydratačního gelu či krému. 

micelární voda

Neodmítejte pomocnou ruku dermatologa

S několika ojedinělými pupínky si snadno poradíte i bez pomoci, ale při léčbě problematické pleti rady specialisty neodmítejte. Dermatolog specifikuje druh akné a usnadní vám tím výběr dermakosmetiky. Poradí vám, jak se zbavit akné co nejrychleji a nejšetrněji.