Jak na moderní bydlení?

Jak vypadá vaše domácnost? Žijete spíše v moderním příbytku nebo naopak v tom nemoderním? Možná toužíte právě po moderním bydlení, ale nevíte, jak toho dosáhnout. Chcete mít jednoznačně hezčí bydlení, než jaké má váš soused, ale tipů je na internetu tolik! Vybrali jsme proto několik skvělých tipů a rad, díky nimž se z vaší domácnosti stane moderní bydlení! Nechte se inspirovat.  

Jak byt projasnit? 

Moderní bydlení by mělo být projasněno. Pokud vám však do interiéru nejde mnoho přirozeného světla, doporučujeme projasnit interiér studenými a teplými barvami, respektive jejich kombinací. Teplými barvami se myslí jemné odstíny oranžové, žluté nebo červené, které dokážou interiér příjemně zútulnit. Hodí se hlavně do prostorných místností, menší mohou opticky ještě zmenšovat. Teplé barvy v křiklavých či sytých odstínech se nehodí do ložnice nebo dětského pokoje, nenechají člověka spát.  

Co se týče studených barev, do této skupiny barev patří zásadně modrá, zelená nebo třeba modrofialová či jejich méně výrazné odstíny. Pokud se je rozhodnete kombinovat s teplými barvami, pamatujte, že dominantní musí být jen jedna barva – nekombinujte více dominantních barev, to pak nevypadá hezky, spíše je to zmatené. Maximálně kombinujte dvě barvy.  

Věřte v kouzlo doplňků 

Moderní domácnosti jsou domácnosti plné doplňků, proto věřte v jejich kouzlo. Pokud se rozhodnete investovat do doplňků, nebojte se vůbec takových, které jsou měděné, zlaté nebo třeba i stříbrné. Právě takové doplňky jsou dnes in, proto jim dejte šanci.  

K dalším velice moderním doplňkům patří třeba polštáře nebo plédy, respektive dečky. Na podlahu umístěte koberečky nebo drobné předložky, které jsou velmi atraktivní a které dokážou zjemnit interiér.  

Nebojte se barevného nábytku 

I když se setkáváte spíše s neutrálně zbarvenými domácnostmi, věřte, že barvy jsou dnes to, co je in. Nebojte se proto barevného nábytku, který umísíte třeba do kuchyně nebo obývacího pokoje. Pokud jsou vaše zdi vymalovány neutrální barvou, doplňte je o kontrastní nábytek či aspoň kontrastní doplňky.