Jak dokonale vybavit svou kancelář?

Rekonstrukce bytu se velmi často dotkne i domácí kanceláře, která nutně nemusí odpovídat vašim představám nebo požadavkům. Velmi často bývá právě tato místnost tím hlavním iniciátorem vedoucím k tomu, že se pro rekonstrukci příbytku rozhodneme. Přece jenom je klíčové a velmi důležité, abyste se právě zde cítili dobře a příjemně. Jen tak bude zajištěná produktivita. Pojďme si však o zařizování místnosti prozradit víc.

Na barvě záleží

Prakticky každého hned napadne, že taková domácí kancelář musí být zařízena ergonomickým nábytkem a ideálně také vestavěnými skříněmi, do kterých se schovají veškeré potřebné dokumenty, jež je nutné několik let skladovat. Ano, to je sice pravda, že židle, stejně jako stůl, musí být ergonomické, při zařizování místnosti však začněte u něčeho daleko více stěžejního, a to u barvy.

Nejen psychologové, ale také bytoví designéři se shodují na tom, že barva nás dokáže velmi, velmi ovlivnit. A je velká škoda, že si tento holý fakt neuvědomujeme a do jisté míry se nepodporujeme. Zejména pozitivní odstíny v nás mohou vyvolat kreativního a tvůrčího ducha a práce může jít najednou jako po másle.

Chce to hlavně vzdušnost

Upustíme-li od nábytku, který je samozřejmě důležitou součástí nejen domácích kanceláří, měli bychom klást důraz také na vzdušnost. Velká okna, přes která půjde do místnosti velké množství světla. Žádné přílišné zbytečnosti, které by jenom braly pozornost pracujícího člověka. 

Pokud se navíc rozhodnete svou domácnost vymalovat do bíla, vzdušnost bude to, co bude z místnosti čišet. Bílá totiž opticky zvětšuje interiér.

Dejte prostor svým nápadům

V žádné takové domácí kanceláři by neměl chybět prostor na nápady. Mějte proto k dispozici nějaké místo, kam si budete moct nápady zapisovat. Může to být obyčejná nástěnka, která však nebude působit rušivě, ale také velká tabule, na kterou si budete zapisovat to, co vám zrovna přijde na mysli.

Pokud se rozhodnete pro tradiční tabuli s papíry, mějte po ruce také vždycky dobře píšící fix, aby vám žádná myšlenka neutekla jenom proto, že fix bude zrovna vyschlý.