Mikádo s ofinou jako trend letošního roku 

Trendy se mění jako na běžícím pásu. Zatímco někdo sleduje ty módní, jiný dává přednost těm ze světa krásy. Pokud například nyní přemýšlíte nad tím, že byste se nově ostříhali, můžete vsadit na aktuální trend jménem mikádo s ofinou. Kdo ji nemá, jako kdyby nebyl! Takže dámy, půjdete co nejdříve do toho? 

Hlavní je přirozenost 

V současné době se sází hlavně na přirozenost. A mikádo s ofinou je tím typickým účesem, který přirozenost doslova definuje. V současné době ženy příliš nechtějí strávit hodiny zdlouhavou úpravou nebo složitým fénováním, proto krátké účesy mají zelenou. Pokud však prahnete po nějakém skvělém účesu, aby to nebylo jenom o typickém mikádu, mikádo s ofinou je vynikající alternativou. 

Navíc u mikáda s ofinou skvěle vyniknou přirozené textury vlasů a nezáleží na tom, jestli budou vlnité nebo rovné.  

Podle Francouzek 

Pokud bychom se měli podívat na to, kde se mikádo s ofinou vzalo, zavítáme až do Francie. Mikádo s ofinou je totiž účes, který nosí především ony. A šíleně jim to sluší. I když mluvíme o poněkud výraznějším účesu, výrazně v nich promlouvá obličej.  

Módní stylisté říkají, že mikádo s ofinou je ve světě krásy něco jako áčkový střih šatů a sukní ve světě módy. Pokud chcete mít vlasy střižené do trendy účesu, snažte se, aby nejdelší část byla hezky podél tváří a směrem k temeni se postupně zkracuje.  

Žádné přehnané barvy 

Jak ale bylo zmíněno, mikádo s ofinou je vkusné především v okamžiku, kdy nevynikají žádné přehnané barvy. Je to účes přirozenosti, proto pokud se přirozenost vašich vlasů zrovna netýká, raději sázejte na jiné typy účesů.  

Inspirujte se výhradně šedesátými léty minulého století. Zbytečně je neprostřihávejte, naopak je ponechávejte husté a rovné, případně si je letmo navlňte, pakliže je to zapotřebí. Lehké vlny nejsou přítěží.