Jak často prát ručníky a osušky?

Co všechno se nachází v koupelně? Bezesporu koupelnové předložky, luxusní pánské župany a samozřejmě také luxusní osušky a ručníky. Zejména u toho posledního se pojďme na malou chvilku pozastavit. Jelikož se ručníky a osušky používají prakticky denně, je zapotřebí je také pravidelně a dostatečně často prát a vyměňovat. Při běžném používání se stávají dějištěm mnoha bakterií, plísní a roztočů, což jsou jevy zdraví nebezpečné a škodlivé. Pojďme si prozradit, jak často je měnit a prát, abychom žili v opravdu zdravém domově.

Nejen roztoči, bakterie a plísně

Ještě stojí za zmínku říct, že při každodenním používání na ručnících a osuškách neulpívají jen a pouze bakterie, roztoči a plísně. Jsou to také mnohé další věci, a to odumřelé částečky naší kůže. Právě ony jsou ideálním prostředím (ještě když se spojí s vlhkostí) pro vznik zmiňovaných bakterií. A nezávisle na tom, o jaký materiál se jedná, osušky se kvůli těmto nevítaným hostům musí pravidelně prát. 

Prát stačí jednou za týden. Nebo ne?

V koupelně se pravděpodobně nachází osušek vícero. Zatímco jedna slouží jenom pro zabalení se po horké koupeli, druhou se drhneme dnes a denně trochu intenzivněji. A poté nám v koupelně sídlí i ručníky pro sušení našeho obličeje. 

Každý jeden pereme v jiné dny či jinak intenzivně, frekventovaně. Osušky, do kterých se pouze zabalíme, stačí prát jednou týdně. Ručníky, kterými se drhnete trochu více a intenzivněji, si zaslouží praní už po čtyřech dnech, a kousky sloužící pro usušení obličeje pereme už po třech použitích, jelikož na něm často ulpívají zbytky make-upu. 

Rozhoduje četnost používání

Obecně lze říct, že u praní ručníků hraje velkou roli četnost používání daného ručníku. Zkrátka a dobře ten nejpoužívanější pereme často, a to už po dvou, třech dnech (například ručníky na ruce bývají prány už po dvou dnech používání, protože ze všech v koupelně jsou využívány opravdu nejhojněji).