Potraviny, které dokážou tělo zbavit přebytečného tuku

Trápí vás kilogramy navíc a nejste si jistí tím, co s nimi udělat nebo jak se jich efektivně zbavit? Sázkou na jistotu je samozřejmě strava, která by měla být pestrá, zdravá a vyvážená. Vyplatí se také do svého jídelníčku zakomponovat potraviny, jež mají tendenci zbavit tělo přebytečného tuku. Jaké potraviny konkrétně to dokážou?  

Ananas je přírodním spalovačem tuku 

Zanedlouho se na pultech obchodů začne tyčit střapaté exotické ovoce, které je velmi sladké. Nemusíte však kvůli jeho sladkosti se mu vyhýbat, právě naopak – zařadit ananas do jídelníčku je podle odborníků zapotřebí, pokud chcete zhubnout. Mluvíme totiž o přírodním spalovači tuků, který navíc obsahuje velké množství vlákniny. A právě tato složka pomáhá tělu k optimálnímu metabolismu cukrů.  

Ananas si můžete nakrájet jen tak k televizi, ale také může být součástí vašich snídaní nebo svačinek. 

Skořice zanedlouho provoní dům 

Jelikož se za chvíli začne péct vánoční cukroví, celým domem bude vonět báječná skořice. Na tuto ingredienci bychom však neměli zapomínat ani jindy během roku, protože přináší řadu zdravotních výhod. Například potlačuje vysoký cholesterol v krvi, také zanechává v normální hladině ten dobrý. Zrychluje metabolismus cukrů a nastartuje látkovou výměnu v těle. 

Jen tedy pozor na jedno – skořice se musí konzumovat v předepsaném množství. Překročení čtyř gramů za den může na druhou stranu uškodit. 

Chia semínka zasytí na delší dobu 

Za zmínku stojí také chia semínka, která jsou opravdu oblíbenou a všude opěvovanou superpotravinou. Věděli jste, že člověka dokážou zasytit na delší dobu? Kromě toho obsahují tolik zdraví prospěšných složek, že pomáhají spalovat tuky. A to se ve chvíli, kdy s přebytečnými kilogramy bojujete, víc než hodí. 

Kromě toho jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, jež si tělo neumí vyrobit samo, na druhou stranu je velmi potřebuje. A tak je naším úkolem se postarat o doplnění látky do těla.