Jak na zapuštěný bazén? Víme, na co nezapomenout

Mít vlastní oázu odpočinku a příjemný relaxační kout si na svém pozemku přeje každý z nás. Jak na stavbu zapuštěného bazénu, aby vám vydržel po dlouhá léta? Poradíme, na co během realizace nezapomenout.  

Výkopové práce 

Nejprve bude potřeba provést terénní úpravy. Zde je dobré vsadit na výkopové práce profesionální firmy, která vše potřebné zvládne za pouhých několik hodin. Ideálním obdobím pro výkop je přitom podzim – půda je dostatečně měkká a firmy nejsou tak vytížené, jako na jaře. Firmy také ví, že konečný výkop bude potřeba udělat tak, aby byl na všech stranách zhruba o 30 centimetrů delší, než bude celková délka a šířka bazénu. 

Základová deska 

Správně položená základová betonová deska vám zajistí stabilitu pro váš bazén. Je jedno, zda na tuto plochu budete pokládat laminátový, plastový, nebo kvalitní nerezový bazén, ale deska by měla být vždy správně realizovaná a její přesnost dokonalá.  

Instalace bazénu 

Nyní je na firmě dodávající bazény, aby provedla samotnou instalaci budoucí oázy pohody na vašem pozemku. Bazenáři se zde postarají o zapojení světel, protiproudu, nebo o zapojení filtračního systému.  

Izolace okolo 

V tomto kroku bude záležet na materiálu, který jste pro svůj bazén zvolili. Laminátové bazény stačí napustit vodou a při napouštění je postupně obsypávat betonovou směsí. Jestliže jste zvolili raději plastový bazén, bude třeba ještě dalších úprav. Mezi ty se řadí například nutnost provést polystyrenovou tepelnou izolaci, která zajistí nejen tepelný komfort, ale také ochranu povrchu bazénu.  

Upravujeme okolí 

Nyní nás čeká poslední z potřebných kroků. Tím bude vhodná volba okolních materiálů, které pro okolí bazénu určíte. Někteří lidé si do okolí bazénu instalují dřevěná prkna, jiní zase bazénovou dlažbu. Je zcela na vás, jaké postupy zvolíte. Důležité je, abyste si vytvořili příjemný a pohodlný přístup k vodní ploše. Myslete také na to, zda budete v bezprostředním okolí bazénu chtít trávit čas.  

Zapuštěný bazén je snem mnoha z nás. Splňte si jej a udělejte si radost.