Jak během stavby dřevostavby ušetřit

Každý z nás si přeje bydlet co nejrychleji v co nejkvalitnějším domě. Finanční náklady jsou tím největším omezením, které řešíme. Přejete si ušetřit náklady a zajet si tak v brzké době také na vysněnou dovolenou? Poradíme, kde je možno ušetřit. 

V jednoduchosti je krása

Dřevostavba je nádherná sama o sobě. Není nutno do ní přidávat zbytečná pozlátka. Tvar domu ovlivní množství materiálu, který bude při stavbě použit. Abyste nemuseli platit za materiál i práci více, než je třeba, volte jednoduché linie a držte se klasických a osvědčených tvarů, obzvláště v případě střechy. Členitý dům prostě „leze do nákladů.“

S architektem mluvte upřímně

Mnoho architektů svou práci miluje natolik, že si do ní promítají své vlastní tužby a přání. Proto vám budou nabízet úchvatná řešení zimních zahrad nebo výčnělků v základním tvaru domu. Výsledek? Sice budete ohromeni, ale cena se nebude shodovat s vašimi preferencemi. Není nutno celý život splácet dům, který nakonec v plné míře nevyužijete. Buďte k architektovi upřímní a mějte realistická přání. 

Zdroje vytápění dobře zvažte

Sice je módní hit využívat určité zdroje vytápění, stále byste ale měli dbát na své osobní preference. Máte raději systém solárního vytápění, tepelného čerpadla, nebo elektrického vytápění, kde se díky bezúdržbovému systému nemusíte o nic starat? Nebo jste majitel velkých lesních pozemků a budete si topit vlastním dřevem? Každý by měl jednat v souladu se svými preferencemi a zvolit si způsob vytápění, který pro něj bude nejen efektivní, ale také finančně výhodnější. 

Splnit si sen o bydlení a mít postavený dům během několika týdnů nebo měsíců je možné jen díky dřevostavbě. I tento způsob bydlení však nabízí hned několik možností, jak ušetřit. Nenechte se ovlivnit a nalákat do zbytečně drahých řešení, které pak budete dlouho splácet.