Připravte svůj bazén na sezónu. Máte zajištěno vše potřebné?

Zima a teploty pod nulou nás pomalu opouští, což znamená, že je nejvyšší čas začít zvelebovat svou zahradu a připravit si relaxační koutek na dlouhé letní večery. Pokud máte na zahradě bazén, který zde stál celou zimu bez povšimnutí, bude třeba provést pár kroků, aby byl na letní teplé dny ideálně připraven.  

Po zimě vás bude čekat šok 

Jestliže poprvé odhrnete plachtu nebo střechu bazénu na jaře, můžete se zděsit. Není výjimkou, že ve vodě plave utonulý hmyz a někdy i jiní drobní živočichové, kteří se sem zatoulali. Jindy jde o řasy, listí, hlínu nebo jen kalnou vodu. Nemusíte se bát, že by taková spoušť nešla vyčistit, protože stačí jen pár jednoduchých kroků.  

Připravte pytle a hrábě 

Než se pustíte do samotného čištění vody, bude třeba odstranit z okolí vše, co by do vody mohlo nalétat. Pokud jste to ještě neudělali, posbírejte spadlé větve, květy, listí a posekejte trávu. Z krytu nebo plachty bazénu taktéž odstraňte všechny nečistoty a připravte si líbivé okolí.  

Začněte s mopem 

V bazénu by na zimu mělo být jen minimum vody. To také zajistí, že se bude lépe čistit. Pomocí mopu nebo většího hadru odstraňte řasy, které přilnuly na stěny a zbavte se lepkavého a kluzkého povrchu. Teprve poté dolijte vodu tak, jak si představujete ideální hladinu pro letní radovánky.  

Následuje kontrola 

Než spustíte čistící zařízení, zkontrolujte hadice, sítka, veškeré součástky, ale i kabeláž, která vede z filtrace. Vše by mělo být nepoškozené, aby mohlo příslušenství fungovat bezpečně.  

Poté už přichází řada na chemické prostředky, které vodu zbaví nečistot, bakterií a kalu. Hodnotu pH ve vodě se snažte udržovat na hodnotě 7,2-7,7, což je ideální prostředí pro koupání. K měření vám pomohou papírky měřící kyselost. Jakmile do vody nalijete chemikálie, nechte bazén minimálně na celý den v procesu čištění a vodu otestujte až poté.