Hrady a zámky u nás, které patří k těm nejnavštěvovanějším

Pokud vás do za hranice zrovna neláká, můžete se vydat na toulky po České republice. Naše země toho nabízí víc než dost. Zejména co se týče pohádkových hradů a zámků, což jsou ta nejnavštěvovanější místa u nás. Pojďme si zmínit několik z nich, které nebudou jistě žádným zklamáním, naopak milým překvapením.  

Hluboká nad Vltavou 

Za jedno z nejkouzelnějších míst, které lze u nás vidět, se označuje zámek Hluboká nad Vltavou. K zámku kromě zahrad přiléhá i zoo čili se jedná o ideální výlet pro rodinu s dětmi. Najdete ho u Českých Budějovic, hravě se sem dá dostat i na kole, pokud patříte ke zdatnějším cyklistům.  

Rozhodně však nezůstávejte jenom venku, ale podívejte se i dovnitř. Zámek je plný nádherných stěn i stropů plných ušlechtilého dřeva a dřevořezeb. Dokonce se zde najdou i místnosti plné malířských děl od autorů, kteří je namalovali kolem šestnáctého až osmnáctého století.  

Konopiště  

Pokud vás to táhne spíše na typický pohádkový zámek, měli byste vidět Konopiště. Kromě krásných interiérů navštivte i zdejší medvědárium. Chov medvědů je na tomto zámku opravdu dlouhou tradicí, která setrvává od devatenáctého století. Právě v tomto století sem tehdejší majitelé přivezli vůbec prvního medvěda. Dodnes se zde chová velmi vzácný medvěd ušatý, kterého si můžete minimálně vyfotit.  

Je třeba konstatovat, že zámek není původní. V minulosti ho odkoupil princ, který ho nechal kompletně přestavět do dnešní podoby.  

Sychrov 

Jste milovníkem filmů Zlatovláska, Nesmrtelná teta nebo Tři mušketýři? Pak vaše kroky budou bezesporu směřovat na zámek Sychrov, který je obklopen nádherným anglickým parkem. V areálu se pravidelně konají různé sokolnické ukázky čili si při návštěvě můžete užít i nezapomenutelnou podívanou.