Jak efektivně a bez profesionála skrýt šediny?

Smutnou pravdou je, že vlasy začnou šedivět. Některým z nás už ve dvaceti, na jiné to čeká až po padesátce. Důležitý je zejména genetický faktor, ale také míra stresu, kvalita naší stravy a další faktory. Když už se první šediny objeví, máte na výběr ze dvou možností: hrdě je nosit, nebo se je pokusit skrýt. Šediny totiž mnozí z nás vnímají jako známky stárnutí. 

Barvení vlasů 

První pomocí je samozřejmě vlasy nabarvit. Toto dělá již celá spousta žen. Jakmile se objeví více šedivých vlasů, odrostlé vlasy mohou být mnohem patrnější – zejména u tmavších odstínů vlasů. K zamaskování barvy (a jejímu delšímu účinku) můžete využít hustý melír, vytvořený ze světlé barvy. Čím tenčí budou pramínky, tím lépe. Pokud nejste „melírový“ typ, pak nemusíte se tmavých vlasů vzdávat úplně. Můžete zvolit přechod barev – od světlé po tmavé konečky. 

První barvení vlasů 

Jestliže má být krytí šedin vaším prvním barvením, pak pamatujte na to, že šediny absorbují více pigmentu. To znamená, že bychom měli vybrat barvu o odstín světlejší, než je přirozená barva vašich vlasů. Můžete použít přípravky proti šedivění a obnovení barev (fungují až po několika týdnech). 

Sprej na krytí šedin 

Pokud nemáte čas na barvení vlasů, můžete použít rychlou pomoc v podobě spreje. Speciální sprej na odrostlé vlasy (včetně těch šedivých) se dnes už prodává v každé drogerii. Před aplikací je potřeba vlasy umýt, vysušit a upravit do účesu. Poté sprej protřepejte a naneste na odrostlá místa. 

Řasenka 

Pokud máte tmavou barvu vlasů – tmavě hnědou nebo černou – můžete zkusit použít řasenku. Vyčešte si vlasy dozadu a jemnými pohyby od kořínků směrem ke konečkům (nemusíte dotahovat až ke konečkům) je obarvěte. Poté vysušte fénem. 

Hrdě nošené šediny 

Šedé vlasy nemusíme odstraňovat. Pro dosažení pěkných vlasů je můžete pravidelně oplachovat v infuzi ze sušených květů heřmánku.