Filmy podle skutečných událostí. Viděli jste všechny?

Máte volný večer a chcete ho strávit sledováním zajímavých filmových snímků? Doporučujeme zhlédnout zejména snímky, které vznikly na základě skutečných událostí. Takové filmy nás totiž dokážou obohatit, opět nám rozšíří naše obzory a rozhodně nad nimi nebudeme uvažovat, jako o “typicky amerických snímcích”, které jsou plné chvil, které by se ve skutečnosti nikdy nestaly. Samozřejmě ne všechny filmy založené na skutečných událostech jsou americké, ale drtivou většinu z nich mají opravdu na svědomí Američané. Ti totiž vždy velmi rychle “uloví” událost, kterou se rozhodnou přetvořit do svého provedení.

Pokud tedy chcete volný večer strávit nad výjimečnými filmy, které vás nadchnou, doporučujeme vybrat si film z níže uvedeného seznamu. Všechny uvedené filmy totiž byly vytvořeny díky skutečné události, jež se v minulosti stala.

Chyť mě, když to dokážeš

Unikátní filmový snímek “Chyť mě, když to dokážeš”, v němž hraje oblíbený a taktéž božský Leonardo DiCaprio, je založený na skutečných událostech. Filmový snímek pojednává o muži, kterého už v raném věku hledala policie, a to rovnou ve třiceti státech. V dospělosti se následovně pyšnil pověstí špičkového odborníka.

Schindlerův seznam

Pokud máte rádi či pokud vás zajímají témata spojená s holocaustem, filmový snímek Schindlerův seznam si oblíbíte. Film pojednává o členu Nacistické strany, který později zachránil ty, kterým ani

zdánlivě nebylo pomoci. Jednalo se o prvotního nacistu, který v sobě našel kus člověka. Filmový snímek byl oceněn sedmi Oscary, na svědomí ho má Steven Spielberg.

Erin Brokovich

Julii Roberts můžete vidět v nespočetném množství filmů, ostatně filmový snímek Erin Brockovich je jeden z jejich top. Pokud chcete vidět oblíbenou herečku ve filmu, který vás jistě chytí za srdce, vřele tento snímek doporučujeme.