Důvody, proč je dobré meditovat

Je ve vašem okolí někdo, kdo medituje v meditační pyramidě (nebo také v léčivé pyramidě či pyramidě energie)? Možná si ťukáte na čelo a říkáte si, jak zbytečnou činnost daný člověk dělá. Jenže pravdou je, že meditace je něco, co vám může přinést mnoho pozitivního. Pokud jste ji doposud nevyzkoušeli, neodsuzujte toho, kdo pravidelně medituje. Raději to s meditací zkuste taky. Přinášíme vám rovnou několik důvodů, proč je dobré meditovat. 

Pro někoho je meditace naprosté tabu, a to jenom proto, že to zavání šarlatánstvím nebo možná esoterií či východním mysticismem. Jak jsme ale zmínili, meditace něco, co člověku nepřináší nic špatného, naopak jenom to pozitivní. 

Meditace snižuje stres

Málokdo si uvědomuje, že meditace je činnost, při které dojde ke snížení stresu a nahromaděného napětí v těle. Pakliže vás zrovna stres sužuje, s meditací byste to měli rozhodně vyzkoušet. Uvidíte, jak rychle dojde ke snížení hladiny stresového hormonu kortizolu. Během meditace navíc dojde k uklidnění mysli a k utišení emocí, k odbourání negativních myšlenek. 

Meditace proti duševním chorobám

Věděli jste, že meditace zabraňuje vzniku duševních chorob? Pokud budete pravidelně meditovat, dojde k blahodárným změnám v mozku, které vás ochrání před zmiňovanými duševními chorobami. To ostatně potvrzují vědci z oregonské univerzity. Ti konkrétně mluví o zabránění úzkostí. 

Meditace pro lepší spánek

Pokud vás trápí nespavost, pokud váš spánek není tak kvalitní, jakým by mohl být, měli byste i v tomto případě začít meditovat. Meditace pomáhá lépe ovládat emoce i náladu, což posléze povede k rychlejšímu usnutí a ke zkvalitnění spánku. Mysl bude zklidněná, což je to klíčové pro spokojený spánek.

Závěrem se tedy nabízí otázka, jestli to také s meditací zkusíte. Nemusíte meditovat dlouhé hodiny, stačí pár minut denně, během kterých budete naprosto klidní a uvolnění.