Nejoblíbenější styly ve světě bydlení. Jaký je váš favorit?

Zajímáte se o svět bydlení? V takovém případě asi víte, jaké styly se ve světě bydlení nosí, do jakých stylů si lidé zařizují své domácnosti. Možná i vy máte do konkrétního stylu zařízenou svou domácnost nebo se snad pleteme? Ať už je to tak či onak, prozraďme si několik stylů ve světě bydlení, které se za uplynulá léta zařadily k nejoblíbenějším. Třeba zrovna i vy zařizujete svou domácnost a některý ze stylů se stane vaším favoritem. 

Styly se liší především bytovými doplňky, nábytkem, bytovým textilem nebo barvami, které se v interiéru používají. Pojďme si zmínit několik stylů, které se zařadily k nejoblíbenějším. 

Skandinávský styl

Vůbec nejoblíbenějším stylem ve světě bydlení je skandinávský styl. Jedná se o styl, ve kterém hrají prim především světlé barvy, krémové nebo mentolové odstíny. Co se týče materiálů nebo doplňků, které hrají v takové domácnosti svou roli, za zmínku stojí kožešiny, taktéž dřevo nebo kov. 

Hlavním cílem skandinávského bydlení je vykouzlit příjemnou a taktéž velice útulnou atmosféru v domácnosti. 

Industriální styl

V posledních letech je také oblíbený takzvaný industriální styl, který je specifický zejména svými betonovými stěnami, také neomítnutými cihlami nebo kovem či dřevem. Dalo by se říct, že tento industriální styl trochu připomíná staré tovární haly. Styl je vhodný především do větších prostor, které dokáže krásně zútulnit. Do menších prostor se moc nehodí. 

Venkovský styl

K oblíbeným stylům taktéž patří styl venkovský, který je inspirován Anglií. I proto se mu někdy říká anglický styl. Pro venkovský styl jsou typické především vzory kostek či květin, světlé dřevo nebo naopak dřevo velmi masivní. Mnozí považují tento styl za příliš kýčovitý, ovšem někomu se styl jeví jako naopak velice kouzelný. Typické jsou také všudypřítomné přírodní materiály.