Destinace, o kterých jste nevěděli, že existují

V dnešní době když nevíte coby, někam si vyjedete. Nemusíte cestovat po České republice, ale můžete si jen tak na víkend vyjet i do zahraničí. Dneska to není možnost jenom bohatých lidí, ale můžou si to dovolit i ti, kteří mají průměrnou mzdu. Mnoho lidí by si jen tak někam vyjelo, ale mnoho lidí neví vlastně kam. Proto vám přinášíme pár tipů na destinace, o kterých jste určitě ani nevěděli, že existují.

• Huacachina

Název vám jistě nic neříká, možná si dokonce říkáte, že jsme si název naprosto vymysleli, ale Huacachina existuje! Je to velká oáza uprostřed pouště, která se nachází zhruba pět hodin jižně od Limy v Peru. Je to krásná obyvatelná oáza, v níž dneska žije zhruba dvě stě obyvatel. Dalo by se tedy říct, že je to jakási vesnička nacházející se v poušti, kde se každý s každým zná. Pravidelně je toto místo navštěvováno turisty, kteří zde vykonávají zajímavé aktivity – například jezdí přes pískové duny.

• jezero Hillier

Austrálie je plná zajímavých míst, které je třeba vidět. Zde se můžete nejen vyfotit s krokodýlem, ale taky se zde můžete kochat růžovým jezerem Hillier. Jedná se o krásné jezero, která má skutečně během celého roku zářivou růžovou barvu. Nikdo neví, proč je toto jezero růžové, ale někteří vědci tvrdí, že je to díky vysokému obsahu soli, která se zde nachází v kombinaci s určitým druhem růžových bakterií.

• Giola

Giola je přírodní bazén, který najdeme v Řecku, a to konkrétně v regionu Astris. Návštěvníci se k tomuto krásnému bazénu dostanou po chodníku. Je to krásná, čistá vodní nádrž, která se nachází hned vedle dech beroucího moře.

• národní park Lencóis Maranhenses

Tento krásný národní park, který najdeme v Brazílii, je nezapomenutelný hlavně během období deště. Jedná se o krásné přírodní místo, kde příroda vytvořila fenomén mezi bílými písečnými dunami. Mezi zmiňovanými dunami totiž najdeme modrozelená jezera, v nichž je teplá sladká voda – ideální místo na koupání!