Chanel kabelky překonávaly Birkinky. Jaké z nich jsou nejslavnější?

Dřív, než se staly Birkin kabelky takovým hitem ve světě módy, vládly kabelky Chanel. Ty jsou ostatně populární dodnes, ovšem je pravdou, že jen některé. Mluvíme především o těch ikonických, které jsou zároveň označovány za nejslavnější Chanel kabelky všech dob. Pojďme si je představit a ujasnit si tedy to, jaké lze dnes hodnotit za doslovné módní ikony.  

Chanel 2.55 

Kabelka Chanel 2.55 způsobila ve světě módy doslovný poprask. Tato kabelka byla vůbec tou první, která měla popruh přes rameno. Nebyla to tedy kabelka do ruky, která byla do té doby tím jediným dostupným na trhu.  

Popruh přes rameno si ženy doslova zamilovaly. Už najednou veškerou váhu kabelky nemusely nosit jenom v rukou, ale popruh jim zajišťoval o něco příjemnější a komfortnější řešení. Navíc byla kabelka velice praktická. Obsahovala hned několik kapes, dokonce jedna kapsička byla určená ryze na rtěnku.  

Chanel Classic 

Ještě větší zájem však vzbudila kabelka Chanel Classic. Jedná se vlastně o verzi původní kabelky, která je však nově v podání Karla Lagerfelda. Kabelka se datuje do osmdesátých let. Její nositelky velice chválí zachování původního designu. Co se však na kabelce pozměnilo, byly především detaily. Konkrétně mluvíme o popruhu, který je proplétaný černou kůží. Také se pozměnilo zapínání, které už není původní Mademoiselle, ale nahradil ho monogram CC.  

Chanel Grand Shopping Tote 

Pokud budeme mluvit o kabelce Chanel Grand Shopping Tote, budeme mluvit o jedné z nejprostornějších a také nejžádanějších kabelek, které se na trhu pod značkou Chanel vyskytují. Bohužel tato kabelka se dnes už nevyrábí, její výroba byla bohužel přerušena, což ostatně řada fanoušků nenesla vůbec lehce. 

Jelikož se tento kousek už nevyrábí, pokud na něj přece jenom narazíte třeba v second handu, rozhodně byste neměli váhat. Cena kabelky se pravděpodobně ještě vyšplhá do obřích rozměrů.