Užívejte kolagen i během těhotenství a po porodu, radí odborníci

V poslední době se hodně mluví o kolagenu. Propagují ho celebrity na sociálních sítích, také ho doporučují mnozí dermatologové a jiní odborníci. Nabízí se však otázka, co to kolagen vlastně je a proč ho začít užívat? Přece jenom se doporučuje i během těhotenství a po porodu, to je skutečně tak potřebný?

Kolagen je nezbytnou součástí našeho těla, bohužel se z něj vytrácí

Pokud bychom měli definovat kolagen, řekli bychom, že se jedná o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která je součástí mnoha částí našeho těla. Je obsažen nejen v pokožce, pleti, ale také v kloubech, chrupavkách, taktéž v kostech. Jeho velké mínus je to, že se z těla začíná po třicátém roce života bohužel vytrácet. Průměrně se z těla vytratí jedno procento kolagenu ročně, u kuřáků je však procento o něco vyšší. 

Proto bychom podle odborníků měli kolagen zhruba po třicátém roce života do těla opětovaně dodávat. Důvodem je to, abychom předešli nejen vráskám, ale také abychom podpořili naše kosti a klouby, které s příchodem vyššího věku bolí i při sebevětší námaze. Kromě toho tím předejdeme vypadávání vlasů nebo lámajícím se nehtům, což je zejména pro žena velký problém. I nehty jsou přece jen součástí vzhledu. 

V těhotenství i po porodu

Odborníci se shodují také v další věci, a sice že by se měl kolagen užívat v období mateřství čili jak v těhotenství, tak také po porodu. V tomto období zkrátka může být právě kolagen velice prospěšný. Přece jenom v období mateřství dochází k celé řadě změn. Také se žena potýká s mnoha zdravotními i tělesnými neduhy. Tomu všemu může kolagen předejít. 

Kolagen konkrétně předchází mdlé pleti, také vypadávání vlasů, zhoršené kvalitě vlasů, pleti a nehtů, také efektivně bojuje se striemi nebo s visící kůží. Dokonce pomáhá ženám dostat se opět do kondice, když má žena po náročném porodu a po ještě náročnějším kojení.