Kam až sahají kořeny pokojovek, které doma pěstujete?

Přemýšleli jste někdy o tom, kam až sahají kořeny pokojových rostlin, které doma pěstujete? Mnozí lidé berou pokojové rostliny za naprostou samozřejmost, která zútulňuje bydlení, ale pravdou je, že bychom neměli brát pokojové rostliny za samozřejmost. Měli bychom se o ně zajímat, protože čistí ovzduší v naší domácností a jen díky dostatečnému množství informací jim dokážeme poskytnout to, co potřebují. A jednou z těch základních informací je informace o tom, kde mají pěstované pokojovky své kořeny. Možná vám doposud ani nedošlo, že se vám doma kříží různé kultury! 

Tilandsie z latinské Ameriky 

Rostlina jménem tilandsie je velice krásná a taktéž velice zajímavá. Právě díky její zajímavosti ji doma pěstuje nejeden člověk. Jedná se o jeden z mnoha druhů bromélie, konkrétně je to epifyta čili rostlina žijící na jiných rostlinách. Pokud i vy pěstujete tento unikát, ptáte se, odkud vlastně pochází. Své kořeny má rostlina až v daleké latinské Americe.  

Pilea až z jižní Číny 

Drobné, leč velice krásné listy vystihují rostlinu jménem pilea. Nejedná se o nijak náročnou pokojovou rostlinu. Zároveň to však není rostlina pěstující se v Evropě dlouhé roky. Do Evropy doputovala z jižní Číny teprve v minulém století, ale v posledních měsících o ni roste zájem. Pilea je dokonce příbuzná kopřivy, i když byste to na první pohled do ní neřekli.  

Kaktusy z Ameriky 

K vůbec nejoblíbenějším pokojovým rostlinám patří kaktusy. Jsou oblíbené nejen u začínajících pěstitelů a lidé je milují pro jejich jednoduché pěstování. Samozřejmě pěstování kaktusů není tak úplně bezstarostné, jak se mnohde píše, ale není to zároveň žádný velký oříšek. Jen málokdo ale ví, odkud vlastně kaktusy pochází. Jejich kořeny sahají do Ameriky, konkrétně na jihozápad USA. Dnes je však najdete ve volné přírodě i na místech, kde byste je asi neočekávali.