Černá nebo bílá kuchyň? To je oč tu běží

Přemýšlíte nad tím, že budete znovu zařizovat kuchyni nebo že ji budete modernizovat, případně rekonstruovat? Ať už se rozhodnete k jakémukoli kroku, měli byste vědět, co se dnes ve světě kuchyní nosí a co naopak nikoli. Přece jen už dávno do kuchyně nepatří to, co do ní patřilo kdysi. Bílé spotřebiče jsou dávno out, ale taktéž už dochází i na nerezové spotřebiče, které už taky nejsou tak skvělou volbou, jakou kdysi. Pojďme si však trendy ve světě kuchyní shrnout přehledně.  

V případě, že se rozhodnete investovat do nové kuchyně, měli byste se informovat o tom, co se nosí. Buď se můžete probit různými časopisy o bydlení, nebo to můžete udělat snadněji, a sice nechat se inspirovat našimi tipy.  

Obecně lze říct, že se musíte zprvu rozhodnout, jestli budete investovat do bílé nebo do černé kuchyně. To jsou totiž dvě jediné alternativy, které přichází vhod. Víte, na jakou kuchyni se zaměřit víc? 

Černá hraje prim 

Pokud bychom měli zvolit, jakou kuchyni volit, rozhodně doporučíme černou. Tmavé barvy kuchyní totiž hrají prim. Vybírejte si jen z matných alternativ, lesk je to, co bylo vloni in, není to to, co je in letos.  

Co se týče bílé kuchyně, ta se hodí hlavně do místností, kde je méně světla. Dbejte však na to, aby nebyla lesklá, lesk opravdu není moderní.  

Moderní trendy ve světě bydlení 

Co se týče dalších moderních trendů, doporučujeme vám například měděné spotřebiče, které krásně sjednotíte s měděným dřezem a kohoutkem. Nerez se opravdu stává zase nemoderní, jiné kovové odstíny však jsou naopak moderní. Zajímavé jsou například zlaté doplňky v černé kuchyni, které kuchyni opět rozzáří.  

Kromě toho se nestraňte dřevěným prvkům. Dřevo by mělo být součást kuchyně, nevyhýbejte se mu. Ze dřeva můžete mít kuchyňské pracovní desky nebo misky na ovoce.