5 největších výhod keramických dřezů

Přemýšlíte nad novou podobou vaší kuchyně? Podívejte se s námi na 5 největších výhod, které vám přinesou keramické dřezy. Také se těšíte na nezaměnitelnou podobu vaší stylové kuchyně? 

Odolný materiál

I když byste čekali, že zejména granitové dřezy jsou dnes symbolem pro materiál, který je skutečně odolný, keramické dřezy vás překvapí. Moderní výroba zajišťuje, že je materiál neporézní a jeho hutnost materiálu, který lze označit za kameninu, je symbolem pro vysokou životnost. Ani případy, kdy do dřezu spadl objemnější kus nádobí, s materiálem nic neudělaly. 

Teplotní odolnost

V zátěžovém testu každodenního provozu keramika hravě obstojí. Zatímco jiné materiály ztrácejí svou stálobarevnost, keramika nezmění svou podobu ani v době, kdy do ní budete pravidelně slévat brambory či těstoviny. Materiál se vypaluje při teplotě okolo 1200 stupňů Celsia. Teplotní šok tedy materiál v kuchyni rozhodně nezažije. 

Mechanické poškození? 

Bojíte se, že tento tvrdý materiál bude málo odolný vůči vrypům? Ani zde bohužel nenarazíte na slabinu. Smýkáním nádobí po dně materiál nepoškodíte ani po letech používání. Dřez bude i po mnoha letech používání stále krásný. Dřez tak mohou bezpečně používat i děti nebo osoby, kterým se občas stane, že jim vypadne nádobí z ruky. 

Snadná údržba

Přejete si vědět ještě něco z oblasti keramiky? V tom případě byste měli vědět, že použitá glazura má podobný charakter jako sklo. Na jejím povrchu jen tak něco neulpí. Údržba vašeho dřezu tak bude skutečně snadná. Stačí jen setřít běžným hadříkem či houbičkou. Abraziva nepotřebujete. 

Barva se nezmění

Jelikož není v keramice obsaženo žádného prvku z oblasti pryskyřic nebo plastů, změna barvy nenastane. I při působení různých teplotních činitelů se barva dřezu nezmění. Podobně tomu bude také při používání chemických čisticích prostředků pro vaše nádobí. 

Keramika, jak ji dnes známe, představuje dobrou volbu pro každou domácnost.