Jak se starat o řezané květiny, aby co nejdéle vydržely? 

Řezané květiny jsou už po dlouhé roky tím nejlepším, co můžete darovat ženě, ať už na jakoukoli událost. Má zrovna narozeniny, nebo slaví svátek? Či se jí podařilo dosáhnout úspěchu, o který tak strašně dlouho usilovala? Tak či onak, řezané květiny, ať už jsou to růže nebo tulipány, jsou vždycky dobrou volbou. Aby však ženě co nejdéle vydržely, pojďme se naučit, jak je seříznout či jak se o ně správně starat. 

Čerstvé květiny vydrží déle 

Při výběru ideálních květin v květinářství je důležité sledovat, jak jsou na tom po stránce čerstvosti. Vypadají opravdu čerstvě, nebo už mají zvadlé lístky či růže měkké hlavičky? V ideální případě by květiny měly být skladovány v uzavřených chladicích boxech, jen tak bude jejich čerstvost zajištěna. A tím pádem bude zajištěna i jejich dlouhá životnost. 

Pravidelné seřezávání jako další bod na seznamu 

Když si květiny přinesete domů, je klíčové je mít hezky seříznuté. K řezu stonku přistupujte pravidelně, zpravidla řez veďte směrem dolů čili šikmo. Květiny se vždycky seřezávají pod tekoucí vodou, aby nedošlo ke zatažení stonku, což by vedlo k tomu, že by vodu nepřijímal tak, jak by měl. 

Vyměňujte vodu 

Je chybné domnívat se, že květině je nejlépe v několik dnech odležené vodě. Abyste se těšili z krás růží nebo narcisů co nejdéle, musíte vodu vyměňovat prakticky denně. Květiny se většinou neumísťují do příliš studené vody (výjimkou jsou tulipány zakoupené během zimy). Pokud se ve vaší domácnosti nachází příliš tvrdá voda, pomůže přidat do vázy pár kapek citronové šťávy. 

Jakou máte vázu? 

Co hraje roli na životnosti řezaných kytek je i výběr vázy. Nejlépe uděláte, pokud květiny umístíte do velké skleněné vázy, která případně po použití půjde dobře vymýt. Údržba používaných váz je klíčová pro budoucí životnost pugétů. Když se ve váze budou nacházet bakterie, květina bude co nevidět napadena.