Jak vybrat kuchyňského robota?

Kuchyně je místnost v domě, v níž se každým dnem schází rodina. Mělo by se skutečně dbát na to, aby byla dobře zařízená, protože budete mít tak každodenní vaření trochu jednodušší. Jelikož se pomalu ale jistě blíží vánoční svátky, možná byste ve své kuchyni ocenili pomocníka, který by vám pomohl s velice náročným pečením cukroví. Třeba takový kuchyňský robot by vám mohl být dobře nápomocný, protože by vám byl schopen perfektně připravit těsto, které je na celém pečení to nejsložitější. Pokud si budete chtít takového robota pořídit, je třeba vědět, podle čeho ho vlastně máte vybírat.

Naše babičky jistě budou tvrdit, že těsto nemůže být lépe připraveno než v rukou, ale žijeme v moderní době, kdy si můžeme ulehčit i toto. Jestli chcete ušetřit čas, ale taky i vaši sílu, tak si takový kuchyňský robot pořídíte. Jestliže si však neujasníte před koupí všechny vlastnosti, které by měl takový robot splňovat, bohužel se může stát, že si koupíte spotřebič, který je vlastně k ničemu.

Co všechno může robot dělat?

Mnoho lidí si ho kupuje jenom proto, že chtějí pomoct při přípravě těsta. Jenže takové kuchyňské roboty nejsou jenom o tom. Kromě toho se zde může šlehat, míchat, krájet, sekat, mixovat i strouhat. Musíte si ujasnit, jestli všechny zmiňované funkce od robota chcete či nikoliv. Protože pokud si koupíte robota jenom na těsto, musíte si pak příslušenství k dalším funkcím dokoupit zvlášť.

Robot nebo klasický stolní mixér?

Často si lidé pletou kuchyňského robota s klasickým stolním mixérem. Stolní mixér je oblíbený hlavně při tvorbě dnes velice populárních smoothie nápojů nebo taky perfektně drtí led či seká ořechy nebo taky ohřívá polévku či dokáže vyrobit zmrzlinu.

Zde je nutné dohlížet při koupi na materiál samotných nožů, kdy ideální jsou nerezové nože nebo ty s titanovou vrstvou.